„Вельмишановні” загралися–ІІ?

Увага! Є проблема

Починаючи з минулої п`ятниці, варвинці гуркотять відрами і „незлим тихим” згадують і комунальників, і всіх разом різнорівневих владців, обурено обриваючи їх телефони. Протягом кількох днів відбуваються відключення централізованого водопостачання у селищі – без широкого інформування населення про час і причини відключень. І коли в приватних оселях відсутність води протягом кількох годин на добу – то ще не катастрофа, у освітніх закладах такі незручності вже мають свої наслідки.

Для прикладу – районна гімназія. Більше півтисячі учнів. Через відключення водопостачання порушено налагоджений ритм приготування їжі та організації харчування дітей. Елементарно немає змоги вчасно помити комплект посуду. У теплих санвузлах без води, як відомо, „армагеддон” ще відчутніший, хоч техперсонал і намагається якомога частіше зливати вручну.

У закладі триває заміна вікон і дверей – води потребують і ремонтні роботи, і подальше прибирання.

Директор селищного КП С.Садовий ситуацію газеті пояснює умиротворююче: проводилися ремонтні роботи на водогонах низки вулиць, деякі під`єднували до нової гілки водогону по вул. Шевченка у напрямку т.з. „Царського села”. Тому, мовляв, й відключали воду. Запевняє, невдовзі цілодобову подачу буде відновлено…

Здавалося, все б і нічого, можна потерпіти. Але!.. Така вже особливість будь-якого села (погодьтеся, до євромістечка нам ще далеко), що шила – особистого чи громадського, у мішку не втаїш. Зокрема, з почутого на останній сесії селищної ради можна зробити висновок, що неабияка проблема у Варві може виникнути з дозволом на спеціальне водокористування для КП „Господар”, як на мене, з легкої руки (а пишуть вельми і вельми продуктивно) місцевих активістів оптимізації роботи єдиного підприємства селищної громади – між іншим, монополіста життєво важливої компослуги.

Окремі громадські представники (цікаво, чиї саме, я, наприклад, нікого не уповноважувала, а Ви, читачу, як?..) відшукали, на їх думку, прогалини у розрахунку поточних індивідуальних технологічних нормативів використання питної води – складової надання дозволу на спеціальне водокористування, і прагнуть відкрити очі на це дозвільним органам. Лютий ц. р. – заява одного з таких до обл­департаменту екології і природних ресурсів щодо анулювання дозволу; листопад ц. р. – звернення іншого „небайдужого” до селищного голови, аби внести на сесію питання скасування рішення виконкому про встановлення нормативів використання води…

Ремарочка для тих, хто далекий від тих комунальних баталій, але за водичку вболіває. Із минулого досвіду нашої громади й інших сіл – кожен день без того сумнозвісного дозволу на спецводокористування – це або існування громади без води, або увімкнений „лічильник на бабки” для КП. Підвестися зі штрафу- „нокауту” комунальне (у сенсі – громадське) підприємство навряд чи зможе. Схоже, цілком логічно постане питання його подальшої, омріяної громадськими розхитувачами, оптимізації.

Чи поборники законності наразі перестаралися, чи недостаралися у чомусь комунальники, чи місцева влада втратила контроль над процесом, а гриміти відрами всім нам, мешканцям селища, разом.

Детальніше поінформувати громаду про обставини і перебіг подій довкола цієї проблеми, можливі її наслідки зможемо згодом, заручившись коментарями селищної ради, КП „Господар”, першого заступника голови і фахівців райдержадміністрації, у віданні яких питання ЖКГ, куди газетою зроблено інформаційні запити, та вивчивши звернення і заяви з-під пера т.з. „небайдужої громадськості”.
Сподіваємося, і селищний голова В. Саверська-Лихошва, котра наразі, кажуть, перебуває у відпустці, заради такої нагальної проблеми перерве свій передвиборчий тур округом майбутньої ОТГ і як жінка діяльна докладе всіх зусиль для вирішення проблеми, котра може так недоречно „спливти” на поверхню саме напередодні виборів.
Є.Зима

Післямова. Схоже, водяний колапс саме під час виборів – удар під дих від т.з. активної громадськості і „Господарю”, і одночасно політичним конкурентам із числа діючих владців. Мовляв, глибоко поважна публіко, ось дивіться: догосподарювалися!..
Так, дивімося всі. Але хоча б на крок вперед.