Варвинський «ринок» відкривається  13 червня. Рішення щодо садків знову відтерміновано

11 червня комісія з техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Варвинської селищної ради за участю фахівців лабораторного центру, первинної медицини, держпродспоживслужби у режимі щотижневого перегляду знову обговорювала питання відкриття місцевого торговельного майданчика та дитячих дошкільних закладів громади після тривалої карантинної паузи. Зваживши озвучені спеціалістами  інформації, вирішили  ринок запустити вже цієї суботи, 13 червня, а от до питання садків повернутися за тиждень.

Як інформували представники садків, ще не придбано безконтактні термометри – їх шукають якісні, аби працювали на відкритому повітрі і в приміщенні, готують приміщення під нові протиепідемічні вимоги й, користуючись вимушеним простоєм, виконують ремонтні роботи, фарбування тощо. Здійснено дезінфекцію приміщень, планується забір води на дослідження, тривають медогляди працівників. Тож ініціюють відтермінування відкриття закладів  принаймні до 22 червня, терміну загальнодержавного карантину.

Із опитаних вихователями батьків десь третина хотіли б приводити дітвору до садків – включно з тими матусями, котрі перебувають у декретній відпустці і мають фізичну змогу самостійно доглядати за дітьми. Розглядалися варіанти тимчасових зведених груп із двох садків для дітей працюючих батьків, проте під загрозою поширення захворюваності кожен заклад застерігає щодо додаткової відповідальності.  Відтак підготовчі роботи продовжаться ще щонайменше на тиждень.

А от торговельний майданчик (ринок) за рішенням комісії запрацює вже завтра. Як зазначав начальник райуправління держпродспоживслужби В. Каленіченко, санітарно-епідемічні вимоги цілком прийнятні до виконання: на вході – температурний скринінг для працівників ринку і прибулих торговельників, наявність дезінфекторів, масковий режим, дистанція 1,5 м тощо. Встановлення захисних екранів, вимірювання температури покупцям  вже не вимагається. Працюватиме й лабораторія ветсанекспертизи у приміщенні колишньої насіннєвої.

Деякі можливі підготовчі роботи на території майданчика КП «Господар» виконало, проте складнощі очікуються з тим, що розпорядженням селищного голови  на виконання постанов, які регламентують протиепідемічні заходи, заборонено торгівлю за межами торговельного майданчика, крім так званого сільгоспринку (реалізація молодняка птиці тощо біля запасного поля стадіону). Підприємці, які звикли роками працювати на вул. Ломоносова та ін. прилеглих, муситимуть переміститися у межі ринку, а до підтримання порядку планується залучити працівників поліції.

Є.Зима, фото автора.