В. Зуб про діяльність нової ради: мені подобається, що там відбувається…

Минулої п`ятниці низку зустрічей у колективах установ Варвинщини, з виборцями району провів народний депутат, вихідець із нашого селища, відомий лікар-онкогінеколог і донедавна керівник центру сучасної онкології (обласний онкодиспансер) Валерій Зуб. Одна з таких відбулася у стінах райради і райдержадміністрації. Крім колективів цих установ, поспілкуватися з нардепом мали змогу представники громадськості.

Валерій Олексійович відкрив зібрання вдячним словом до земляків, бо, певно, вперше після старту роботи у новообраній Верховній Раді проводив такі зустрічі. Подякував за високу підтримку варвинців і на виборах, і у ході благодійного збору коштів на обладнання онкодиспансеру.

Він з оптимізмом сприймає старт роботи нової ВР, де працює у складі монобільшості «Слуги народу», комітету з питань медицини – швидке ухвалення низки законів, які, вважає, підуть на користь країні і людям. Проте висловив сподівання, що надалі кожен обранець матиме більше можливостей ретельніше вивчати законопроекти, доопрацьовувати їх, вносити необхідні поправки й ініціативи. Наразі ж один із законів було прийнято за 60 секунд, тож зарахувати «зелений принтер» до позитивів складно.

Дуже хочу за час каденції зробити щось хороше для рідної мені Варви, зазначив депутат і висловив готовність лобіювати у високих владних кабінетах питання фінансування важливих інфраструктурних об`єктів громади і району та вирішення інших проблем.

Турбують його перспективи реформування медичної галузі, тож акцентував увагу керівників району на важливості вчасного укладання угоди поміж ЦРЛ і Національною службою здоров`я, інакше фінансування закладу ляже на плечі місцевого бюджету. Водночас як депутат ініціюватиме збільшення нормативів фінансування для таких закладів, адже, на прикладі онкоцентру, визначену вартість високотехнологічного оперативного втручання вважає неспівмірною реальним затратам.

У складі підкомітету з онкології В.Зуб розпочав роботу над профільною програмою. Видатки на медицину з держбюджету-2020 передбачаються на 13 відсотків вищими, планують нардепи вивчити плюси й мінуси розпочатої попередниками медичної реформи. До речі, на­голосив, що се­ред медзакладів у ході реформи «виживуть» си­льніші – ті, що мають фахівців, обладнання, авторитет серед пацієнтів, адже гро­ші йтимуть за пацієнтом.

Питання життєдіяльності району, зокрема, стабільної роботи ГПЗ, надмірного вилучення до держбюджету реверсної дотації з місцевих бюджетів, перс­пективи завершення реформи децентралізації і відкриття ринку землі, збереження на місцевому рівні первинної і вторинної ланок медицини тощо озвучили депутатові керівники району Л. Доля, П. Бакуменко, представник громадської організації «Рада старійшин» О. Давиденко, а окремі громадяни мали змогу звернутися за допомогою у приватному порядку. Так, зокрема, потребує депутатського втручання ситуація з оплатою за газ (так зване приведення обліку «кубів» до стандартних умов, НКРЕКП заборонила такі дії і немало громадян не сплачували за додаткове нарахування, а нині, на порозі зими, постали під загрозою відключення газу).

На грядущих перетурбаціях у органах місцевої влади району акцентував увагу депутата керівник апарату РДА О.Філоненко. Зокрема, невдовзі, найімовірніше у квітні 2020 року, відбудуться позачергові місцеві вибори на новій територіальній основі (буде завершено процес об`єднання громад). Таку владну ланку, як райдержадміністрації, буде ліквідовано. Проте вже нині, за кілька місяців до того, доведено «план до двору» – 50-відсоткове скорочення штату РДА. Щоб забезпечити організацію діяльності бюджетних галузей у «перехідні» місяці доведеться створювати відділи при виконкомі райради і проходити етапи звільнення-прийняття спеціалістів. Навіщо такі складні «маневри» за кілька місяців до виборів, чи не простіше було б принаймні до того рубежу не тривожити працівників, не створювати управлінський колапс, озвучив він думку колег.

Депутат обіцяв вивчити цю ситуацію і вийти з пропозиціями до посадовців, у чиїй компетенції такі зміни.

Є. Зима, фото автора

This slideshow requires JavaScript.