СЕРЦЯ ЛЮБОВ’Ю І ДОБРОМ ЗІГРІТІ

Остапівська вчителька Лариса ДМИТРЕНКО зі своїми вихованцями.

6 жовтня – День працівників освіти

Що не кажіть, а професія педагога – професія від Всевишнього. Адже не кожен здатен її осягнути, учителювати за велінням серця, щиро, щедро, від душі. А от про Ганну Левківську та Вікторію Бабенко з Гнідинців, Наталію Карпусь зі Світличного, остапівчанок Інну Маслак та Ларису Дмитренко, журавчанок Ольгу Задніченко та Людмилу Род можна сказати саме так. Сімейне виховання постійно живе у серцях цих жінок і завжди допомагає їм долати труднощі, незгоди, лишаючи на педагогічній орбіті рельєфний слід.

В Остапівці добре знають учителів Інну Маслак та Ларису Дмитренко. Перша – ще молодий педагог: у школі учителем трудового навчання з 2012 року, а друга хімію і біологію викладає з 1997 року. Інна Михайлівна за 7 років праці встигла здобути неабиякий авторитет і повагу з-поміж колег, учнів, батьків. Відзначається високою професійною майстерністю, вдумлива, ініціативна, такої думки про вчительку директор місцевого ЗЗСО Г. Волік.

Багато докладає зусиль, аби діти плідно брали участь у всеукраїнських олімпіадах з базових дисциплін. Не дарма її вихованець Ярослав Бондар нещодавно став переможцем районного етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з трудового навчання, а в ІІІ етапі виборов «бронзу», отримавши диплом ІІІ ст.

І.М. Маслак удостоєна грамоти відділу освіти РДА.

У роботі Лариси Дмитренко метою фахової діяльності є формування системи знань з біології, хімії, необхідної для адекватного світосприймання та уявлення про сучасну природничо-наукову картину світу, опанування наукового стилю мислення, усвідомлення способів діяльності і ціннісних орієнтацій. В активі Лариси Олександрівни – різні форми навчальної діяльності. Тут і групова, фронтальна, індивідуальна.

Л.О. Дмитренко уміє швидко зорієнтуватися у складній педагогічній ситуації, миттєво прийняти єдино правильне рішення, здійснити спланований варіант проведення уроку.
Лариса Олександрівна двічі нагороджувалася грамотами райвідділу освіти РДА.

Торувати в житті дорогу педагога учителька математики Гнідинцівського ЗЗСО І-ІІІ ст.ст. Г.М. Левківська почала близько сорока років тому.

– Прийшла в нашу школу після інституту учителькою математики, – розповідає директор ЗЗСО Аліна Горобчук.– В колектив влилася від­разу, бо за характером людина доб­ра, чесна, сумлінна в роботі, старанна, відповідальна. Досконало володіє сучасною методикою викладання математики. Особливу увагу звертає на формування в учнів математичної грамотності, розвиває уміння висловлювати обґрунтовані математичні суд­ження. Як класний керівник дбає про згуртованість дитячого колективу, формування в учнів загальнолюдських якостей.

За багатолітню працю Ганна Миколаївна неодноразово отримувала нагороди. З-поміж них – почесні грамоти Управління освіти і науки ОДА, райвідділу освіти. Вона спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії.

Чималий стаж роботи у її колеги учительки російської мови та зарубіжної літератури Вікторії Бабенко. Вона вже старший учитель. Напрацьований досвід з питань проектного підходу в організації навчально-виховного процесу на уроках уміло реалізує на практиці.
Вікторія Вікторівна уміло, цікаво, дохідливо подає програмовий матеріал, невимушено спілкується з дітьми, акцентує увагу на формуванні високоморальної громадянської позиції, вихованні людяності, милосердя, доброти, порядності.

Так відгукуються про досвідченого педагога її колеги. Про авторитет В.В. Бабенко свідчить хоча б той факт, що вона ось уже впродовж десятиліття очолює районне метод­об’єднання вчителів російської мови та зарубіжної літератури. Допомагає молодим учителям, впливаючи на їх професійний ріст, самовдосконалення. Має нагороди відділу освіти РДА.

– У нашій школі Наталія Карпусь на посаді учителя української мови та літератури працює з 1988 року, – розповідає очільник Світличненського ЗЗСО В. Рябушкін. – В роботі сумлінна. Систематично й наполегливо підвищує теоретичний і фаховий рівні, практикує тематичні уроки, надає перевагу дискусійним формам роботи.

Нагромадивши неабиякий педагогічний досвід впродовж більше 30 років праці, щедро ділиться ним з педагогами-словесниками району на відкритих уроках, у зустрічах, на семінарах. Вона багато працює з обдарованими дітьми. Її учні не раз перемагали в олімпіадах, конкурсах різних рівнів.

У активі Наталії Василівни – низка відзнак добросовісної праці, в т.ч. грамоти РДА, райвідділу освіти.

“Ветеран педагогічної ниви, людина, котра має незаперечний авторитет у Журавці, Ольга Задніченко улюбленій справі віддала 40 років. Цей ювілей вона справила в ц.р. Ольга Олексіївна досконало знає свій предмет, навчальні програми з фізики, володіє методикою ведення сучасного уроку, працює творчо», – характеризує колегу директор Журавського ЗЗСО М. Момот. За роки роботи вона заслужила звання «Старший учитель», кваліфікаційну категорію «Спеціаліст вищої категорії».

Знана Ольга Олексіївна і в педагогічних колах районного масштабу, бо постійно проводить відкриті уроки, майстер-клас із використання інформаційно-комунікаційних технологій на уроках фізики для заступників директорів з навчально-виховної роботи.
О.О. Задніченко тричі удостоювалася грамот райвідділу освіти.

Талановитим організатором, умілим керівником є завідувачка ДНЗ «Журавлик» Людмила Род. Загалом, у яслах-садку вона працює з 1990 року, а очолює колектив з 2011. Сумлінна в роботі, до обов’язків ставиться добросовісно, відзначається кмітливістю, ерудицією, оригінальністю мислення.

Людмила Миколаївна є ініціатором нового, генератором усього передового, раціонального, сприяє втіленню його в життя, отож і користується повагою серед колег та батьків вихованців. За працю має грамоти райради та райвідділу освіти.

А в день професійного свята згадані педагоги отримають чергові нагороди: Г.М. Левківська – Подяку голови облради, Л.М. Род, В.В. Бабенко – почесні грамоти облради, Н.В. Карпусь, Л.О. Дмитренко – почесні грамоти райради, І.М. Маслак, О.О. Задніченко – подяки голови райради. Щире вітання з нагородами, а також з Днем працівників освіти. Добра всім, здоров’я на довгі літа, радості, щастя, успіхів і визнання вашої нелегкої, але такої потрібної праці.

В. КУТОВИЙ, завідувач сектору освіти РДА
Фото Н. Паляниці