Увага! У вівторок, 25 травня, о 10-ій ранку,  у Варві  звучатиме сирена –   відбудеться перевірка системи оповіщення

На черговому засіданні селищної комісії техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, що за участі представників сектору оборонної роботи та цивільного захисту, місцевих підрозділів Держпродспоживслужби, лабораторного центру, медичних закладів первинного і вторинного рівнів відбулося 20 травня, поінформовано, що на вказану дату у селищі – адмінцентрі Варвинської СТГ, заплановано перевірку системи оповіщення населення про надзвичайну ситуацію.

Відбудеться планове вмикання «тривожної» кнопки, тож мешканці громади мають бути широко поінформовані про це керівниками установ, закладів і організацій, через місцеві інформаційні ресурси ради та ЗМІ, наголошувалося на засіданні.

Також представники Держпродспоживслужби поінформували загал про ситуацію з поширенням в області захворюання на  ботулізм внаслідок споживання недоброякісної в`яленої риби, особливо домашнього приготування, виловленої у Десні, Сулі, Дніпрі. Зокрема, з початку року сталося 7 таких випадків – 6 у Чернігові і 1 – Коропська селищна рада, два з них –  летальні. Відтак службою розгорнуто профілактичну роботу серед споживачів і власників торгових точок, які реалізують рибу (рейди до суб`єктів господарювання громади).

Рекомендується не продавати і відповідно не купувати рибу з нутрощами, органам влади і правопорядку посилити котроль за стихійною торгівлею. Рибалки, які готують рибу для власного споживання, повинні  ретельно видаляти нутрощі з риби і вживати всіх застережних заходів.

Як поінформували медики, із захворюванням на коронавірус ситуація в громаді наразі стабілізувалася: на лікуванні залишаються 8 осіб, одна жінка – із запаленням легенів (очікуються результати ПЛР) у інфекційному відділенні Варвинської лікарні, 20.05 40 зразків було доставлено на ПЛР. Проте всі застережні заходи – маски, соціальне дистанціювання, особиста гігієна, вакцинація тощо, залишаються актуальними, адже вірус з нами, схоже, надовго і може повертатися хвилеподібно.

Із питань, розглянутих на засіданні, ухвалено відповідні рекомендації комісії ТЕБ і НС.

Є. Зима, фото автора