УЧИТЕЛЮ, ТИ Є І БУДЕШ ВІЧНО!

Такими думками було пронизане свято, приурочене Дню працівників освіти, що відбулося 4 жовтня у Варвинському будинку культури, яке зібрало представників загальноосвітніх, дошкільних і позашкільних навчальних закладів району – вчителів і вихователів, технічних працівників – усіх, хто причетний до навчання та виховання дітей, на чолі з їх керівниками.

З щирою промовою до освітянської родини Варвинщини звернувся начальник сектору освіти РДА Володимир Кутовий, який бажав довгої і світлої долі, а також творчого пошуку всім освітянам. Головний освітянин району разом з головою районної профспілки Світланою Кисіль вручили грамоти і винагороди численній когорті педагогів за здобутки у навчально-виховній роботі. Зокрема, Почесною грамотою управління освіти і науки ЧОДА нагороджено вчителя історії Озерянської ЗОШ І-ІІІ ст. С.М. Василенко, Подякою управління освіти і науки ОДА – вчителя біології Озерянської ЗОШ І-ІІІ ст. В.М. Щербину, грамотами сектору освіти Варвинської РДА – вчителів математики та початкових класів Журавської школи О.М. Курленю та Л.П. Ляшенко, вчителя історії та правознавства Антонівської ЗОШ І-ІІ ст. К.Ю. Безпалу, спільними грамотами сектору освіти РДА та районної організації профспілки працівників освіти і науки – вчителя української мови і літератури І.М. Любченко (Озеряни), вчителів початкових класів В.М. Гриців (Богдани) і Т.С. Стародуб (Остапівка), асистента вчителя Озерянської ЗОШ Н.В. Кармазін, завідувача Остапівського ДНЗ «Пролісок» О.І. Даценко, вчителя інформатики Гнідинцівської ЗОШ І-ІІІ ст. В.І. Жук.

Щирими й сердечними були слова вдячності за наполегливу, клопітку та щоденну працю від начальника відділу освіти, дітей, молоді та спорту Варвинської селищної ради Надії Редьки. Окрім слів вдячності на адресу освітян, окремі вчителі ОТГ за сумлінну працю і безцінний досвід, який вони щодень передають своїм вихованцям, отримали високі нагороди різних рівнів. Так, за сумлінну та бездоганну працю, плідну педагогічну діяльність та досягнуті успіхи у справі навчання і виховання підростаючого покоління Подяку Міністерства освіти і науки України отримала учитель української мови і літератури ліцею №2 Н.В. Небрат, почесні грамоти управління освіти і науки ОДА – вчитель української мови і літератури ліцею №2 Н.М. Коваль, вихователь дитячого закладу «Джерельце» В.В. Лінива, грамоту Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти – заступник директора з науково-методичної роботи ліцею №2, педагог-тренер команди «Фенікси» О.В. Дегтяренко, диплом І ст. обласного інституту післядипломної педагогічної освіти – викладач ліцею №1 В.В. Денисенко, спільні грамоти відділу освіти, дітей, молоді і спорту Варвинської селищної ради та районної профспілки працівників освіти і науки – вчитель фізичної культури ліцею №2 В.Б. Остах, педагогічний колектив Леляківської ЗОШ І ст., вчитель обслуговуючої праці ліцею №1 О.М. Вовчук, керівник гуртка центру дитячої та юнацької творчості С.М. Скнарь. До речі, Надія Вікторівна повідомила, що 3 жовтня на обласних урочистостях з нагоди свята В.А. Гутака, вчителя фізвиховання ліцею №1 удостоїли престижної обласної премії ім. Софії Русової. Далі вона вручила низці педагогів, вихователів, викладачів МНВК, господарсько-обслуговуючому персоналу закладів освіти відзнаки відділу освіти, а депутат районної ради Віта Полянна вручила їм грошові премії від Радикальної партії. Також Віта Михайлівна, привітавши зі святом освітян району, передала їм вітання від лідера партії Олега Ляшка та голови обласної організації РПЛ Олега Авер’янова.

 

This slideshow requires JavaScript.

 

Освітяни — то особлива аудиторія для очільниці Варвинської ОТГ Валентини Саверської-Лихошви, адже вона і за освітою, і за покликанням – педа­гог. Тож, звер­­­та­ючись до колег, Ва­лентина Василівна відзначила важливість професії вчителів, які вершать сьогодні необхідну справу для держави і, звичайно, потребують уваги і підтримки з боку влади, громади. Вона дякувала за добросовісне служіння обраній справі, невтомний творчий пошук, самовідданість, високий професіоналізм, життєву мудрість. Селищний голова також виконала приємну місію і відзначила грамотами селищної ради педагогічні колективи варвинських ліцею №1, ЗДО «Казка» та міжшкільного навчально-виробничого комбінату, вчителя фізичної культури ліцею №2 О.М. Тупіку, вихователя ЗДО «Джерельце» Т.М. Руденко, тренера-викладача ДЮСШ І.В. Прудяка, заступника директора з навчально-виховної роботи КЗ «Центр дитячої та юнацької творчості» О.Л. Приму, подякою селищного голови – вихователя ЗДО «Джерельце» Г.Г. Мусіяку.

Привітала педагогів зі святом і голова райдержадміністрації Любов Доля, яка нагадала про кроки районної влади щодо вирішення нагальних проблем освітянських колективів Варвинщини, про впровадження державного проекту «Нова українська школа» в районі. Любов Вікторівна подякувала за сумлінну працю та побажала міцного здоров’я, успіхів в благородній справі виховання і навчання підростаючого покоління – майбутнього України. Вона теж вручила відзнаки кращим вчителям, які своєю невтомною працею заслужили визнання та повагу. Зокрема, Почесну грамоту Чернігівської облдержадміністрації отримала завідувач РМК сектору освіти С.Г. Кисіль, почесні грамоти обласної ради – директори Мармизівської і Богданівської шкіл С.В. Сокол та Л.М. Кляма, подяки голови ОДА – викладачі Журавської школи В.В. Кузьменко та А.А. Назим, почесні грамоти РДА – А.М. Горобчук, Г.І. Капко, С.В. Остапенко, А.М. Кисіль, О.І. Пилипченко, подяки РДА – Л.М. Кулик, О.М. Пуд, Ю.А. Горєва, А.М. Мінько.

До вітального слова долучилася голова профспілки освітян району Світлана Кисіль і вручила грамоти комітету обласної профспілкової організації працівників освіти і науки України директору ЗДО «Джерельце» Т.Г. Виног­рад­ській та голо­ві первинної профспілки ДНЗ «Калинка» (Озе­ряни) В.В. Буряк.

Ушанувати педагогів Вар­вин­щини завітав того дня представник народного депутата О.Кодоли Володимир Андрієнко, який зачитав вітальну листівку від нардепа і побажав усім великого заряду, потенціалу на виконання тих завдань, які ставить перед освітою держава. На свято він з’явився не з порожніми руками. За добросовісну працю і з нагоди свята він вручив подяки Міністерства освіти і науки України В.Н. Антоненко та Л.Я. Кардаш, почесні грамоти народного депутата України Олексадра Кодоли – Н.В. Соболь, Г.М. Левківській, І.М. Падалці, Л.П. Волох.

Урочистості для вчителів супроводжувалися гарним концертом, підготовленим учасниками художньої самодіяльності Варвинського будинку культури. Виконавську майстерність показали Ангеліна Вовк, Альона Семічева, Катерина Кардаш, Ангеліна Нагнойна, Наталія Кочерга, Юрій Сисун, Анна Повх, Григорій Сидоренко, Анжеліка Арєф’єва, Олексій та Ніна Уроди, Інна Рубан-Оленіч, Світлана та Олег Мащенки, Андрій Савенко. Вони подарували педагогам хвилини відпочинку та радості.

Текст і фото Н.ПАЛЯНИЦІ