ТЯЖКЕ СЬОГОДЕННЯ СІЛЬСЬКОЇ ГЛИБИНКИ

У територіальних громадах

«Сьогодні перегортається чергова сторінка нашого з вами життя, якому далеко до ідеального. Постійна дорожнеча, підняття цін на компослуги, продукти, одяг та ін. б’ють по кишені пересічного жителя. Ефекту від розпочатих реформ ми також поки що не відчуваємо. І тому, знову перегортаючи цю сторінку нашого життя, живемо з надією на краще та чекаємо гарних змін» – так розпочав свій звіт на сході

села Остапівський сільський голова Микола Хижняк. У своєму виступі він також підбив підсумки прожитого і зробленого громадою за минулий рік.

Нині в селі зареєстровано 501 жителя, з них 286 – працездатного населення, 134 – пенсіонери, 42 – діти шкільного віку, 22 – дошкільники. Торік померло 9 односельців, яких на сході було вшановано хвилиною мовчання, і, на жаль, не народилося жодного малюка.

 

На території села функціонують дитячий садочок, школа, сільський клуб. Всі установи підтримуються, мають охайний вигляд. Микола Миколайович подякував всім причетним працівникам та просто небайдужим жителям села за допомогу в ремонті та облаштуванні сільських закладів.

В минулому році за кошти сільського бюджету зроблено частковий ямковий ремонт вул. Першотравнева та Петровського, для школи придбано електром’ясорубку, спортінвентар, виготовлено технічну документацію, в садочку проведено поточний ремонт, придбано іграшки, електроплиту, подарунки діткам до Дня Святого Миколая, виділялися кошти для районного центру надання адміністративних послуг, а також для Озерянського будинку пристарілих.

Задоволений голова села і результатами спів­праці з районним центром зайнятості, який направляє місцевих жителів з числа безробітних на громадські роботи. Їхніми зусиллями проведено санітарну очистку та благоустрій на території греблі, центру села, дитячого садка, ремонт обеліска, вирубувалися чагарники.

За сприяння народного депутата О.Кодоли за державні кошти придбано дитячий майданчик (100 тис.грн), частину якого встановлено на території садочка, а частину – в парку, для школи – комп’ютерне обладнання (50 тис.грн) і спортивний інвентар (30 тис.грн).

Слова подяки сільський голова висловив місцевому сільгосппідприємству ТОВ «Прогрес», зокрема його керівнику Миколі Бойку, який надає сільській територіальній громаді Остапівки велику поміч в утриманні соціальної сфери та на благоустрій. Так, минулого року за кошти «Прогресу» відремонтовано вул. Лесі Українки та поворот на вул. Матросова, частину дороги по вул. Жовтнева, шкільна їдальня забезпечувалася продуктами харчування, в садочку замінено електропроводку, сплачуються рахунки за опалення ДНЗ, придбані новорічні подарунки дітлахам, належно прогортався сніг на сільських шляхах, виділялися кошти на проведення різних заходів. З великого переліку зробленого доповідач назвав, зокрема, спонсорську допомогу місцевим волейбольній та футбольній командам. До речі, остання в минулому році здобула срібні нагороди першої ліги Чернігівської обл., а Сергій Аненко став кращим нападником, який забив найбільшу кількість голів.

Та все ж таки у села безліч проблем. На них учасники сходки й загострили увагу. Однією з проблем для остапівчан стало розчищення дороги у зимовий період за межами села: вони запитували, хто ж повинен її чистити – райавтодор чи нафтовики? Автобусне сполучення для жителів цієї зони не перестає «боліти» вже давно. Перевізник що хоче, те й робить: хоче – їде, хоче – ні. А людям треба їхати. Кому на базар, кому на навчання, а кому в лікарню чи ще куди. Надворі зима, чекати доводиться довго й безрезультатно, тож людське обурення було зрозумілим. Зверталися з питанням, чому не вистачає ліків за рецептами за програмою «Доступні ліки», обурювалися донарахуваннями зайвих кіловат і кубів в платіжках ресівців і газівників. Також хвилює остапівчан скорочення поштових відділень, але місцева влада вплинути на хід цієї реформи не може.

Є питання, які знаходяться поза компетенцією місцевих органів влади. І як би присутні на зборах представники влади не хотіли допомогти людям – це не в їхніх силах. Районна влада не пише законів, власниками автобусів не керує, зазначали фахівці з району. Вони – виконавча влада, що працює в межах своїх повноважень. Та шукати винних і критикувати на подібних зібраннях легко, відволікаючи селян від розгляду основних питань зборів і примушуючи їх мерзнути в холодному сільському клубі.

У роботі зборів взяли участь і дали відповіді на запитання сільчан начальник відділу соціальних допомог та компенсацій управління соціального захисту населення РДА Антоніна Ройко, головний лікар КНП «Варвинський ЦПМСД» Володимир Панченко, директор ТОВ «Прогрес» Микола Бойко, представник народного депутата О.Кодоли Володимир Андрієнко, заступник голови районної ради Віталій Хажанець. Підбивав підсумки сходу перший заступник голови райдержадміністрації Володимир Левадний.

На сільських сходах представники РДА надають роз’яснення і щодо впровадження президентських реформ.

Н.ПАЛЯНИЦЯ