„Траур вбік і займаймося питаннями…”

Із сесії селищної ради

Позачерговій сесії, 12-ій від 19 липня, передувало важке й емоційне обговорення долі ремонтних робіт у ліцеї №2 (донедавна – гімназія) на засіданні комісії з питань фінансів, бюджету, інвестицій та міжнародного співробітництва. Зокрема, як з`ясувалося нещодавно, п`ятимільйонний проект реконструкції даху гімназії (з яких 1,6 млн. виділено селищним бюджетом) не потрапив до державної програми фінансування. А проблема у закладі, дійсно, неабияка. Роками дах тече і коли тане сніг, і коли зливи, адже на окремих ділянках його облаштовано такими собі „коритами”, де без належних водостоків вода стоїть тривалий час і шукає ходи в покрівлі.

Як зазначила голова ради В. Са­верська-Лихошва, яка брала участь у р­оботі комісії, щоб мати шанси на включення до програми, проект потребує більшого місцевого співфінансування та передбачати заходи з реновації (утеплення) будівлі – так їй пояснили у Міністерстві регіонального розвитку.

Щойно з`ясувався факт невключення ОТГ до держпрограми, слід було бомбардувати обласні й міністерські кабінети листами і зверненнями, їхати особисто, залучати лобі з нардепів, вважають члени бюджетної комісії М.Гайдай і В.Гармаш, спонукаючи апаратівців ради до активних і конкретних дій натомість пасивній констатації: нас не взяли… Як зауважив, голова бюджетної комісії В.Гармаш, якщо цей шанс буде радою втрачено, комісія ініціюватиме ремонт покрівлі коштами селищного бюджету, але тоді добряче перетрусить інші видатки.

Сесія, котра відбулася якраз за цим обговоренням, теж скликалася здебільшого через гімназійні потреби. Зокрема, близько 190 тис. грн виділено на поточний ремонт багатостраждального (хто бачив, той згодиться) ганку ліцею №2. А також заплановано близько 100 тис. на ремонтні роботи у громадівському ЦНАПі (приміщення у будинку культури), де надаються адмінпослуги жителям селища і району. Наполігши на непорушності суми співфінансування гімназійного даху – мовляв, за державні кошти ще поборемося, депутати підримали такі зміни до бюджету.

Як зазначила в обговоренні на сесії голова громади, інший селищний масштабний проект – реконструкція водогону на „Зарічці” (1,5 млн грн) теж має свої проблеми – експертиза вказала на відсутність у ньому розділу про вплив на екологію, за включення котрого слід доплачувати.

Депутати наголошували на необхідності прискорювати тендерну процедуру по коштах на ремонт санвузлів першої селищної одинадцятирічки (близько 300 тис.), адже не за горами новий навчальний рік. Тендер не відбувся за відсутності охочих виконавців, тому шукайте підрядників, запрошуйте, пропонуйте, як було по дорогах – наголошував радівцям В. Гармаш. Труднощів з ПКД освітніх закладів, звучало на сесії, додають зміна власника і їх перейменування, після судової тяжби довкола утеплення селищної школи і штрафів проектантам у тому числі варвинські замовлення у них не у фаворі… Годі оцього трауру, підсумували тривале й емоційне обговорення депутати, давайте займатися вирішенням питань.

З категорії „Різне”. Свої ініціативи озвучив депутат І. Мелащенко: треба облаштувати сніготримачі на даху і нову каналізацію у ліцеї №1 (нещодавно майже за 80 тис. грн спеціалізованою організацією виконано прочищення існуючої – прим. автора); чому не починаємо закладати сміттєполігон у „Мостищі”?

Яка доля передачі агролісу громадам, цікавилися інші депутати. Старт наразі заполітизований, зазначила голова, яка брала участь у нараді з цього приводу у обласній раді, де фракції чіткої спільної позиції ще не виробили.

Інша обласна нарада того ж дня стосувалася фінансування ремонту доріг загального користування місцевого значення із обласного бюджету, де представниця Варвинської ОТГ ставила питання розподілу таких видатків поміж районом і громадою, дороги котрої залишилися поза таким фінансуванням.

Є. Зима

This slideshow requires JavaScript.