ТО ВИ ХОЧЕТЕ ВИЩИЙ ТАРИФ ДЛЯ ЛЮДЕЙ?..

Із сесії селищної ради

На це запитання від радівців і конструктивно налаштованих депутатів, яке звучало на минулій сесії селищної ради, коли подавалися ініціативи вкотре скасувати комунальні тарифи у селищі (цього разу формальна причина – не включено до них інвестиційну складову, яка суттєво підвищить тариф) так звані активісти-оскаржувачі, схоже, правдивої відповіді й не дадуть. Вони ж бо скажуть, що то – за удавану законність, “за людей” , а як на моє суб`єктивне оціночне судження, – якраз-таки “проти”. І безпосередньо проти тих, кого такі активісти не хочуть бачити на керівних посадах. Звідси й численні відпрацьовані способи – запити, заяви, скарги, позови, оскарження і прикликання служб та перевірок.

І громада, а це всі ми – її мешканці, просто заручники тієї боротьби. Як відомо, внаслідок скасування тарифів селищна рада вже тривалий час мусить відшкодовувати комунальникам вартість послуг, коли могла б тими коштами втілювати програми розвитку. Й інвестувати у заміну водогонів зокрема, за яку буцімто вболівають оскаржувачі.

Січнева сесія (від 20.01) розпочиналася повідомленням про відповідне звернення депутата Павленка Д.В. (потрапило до ради ввечері перед сесією, до порядку денного не вносили) і завершувалася подібною заявою його старшого “наставника” у царині усіляких оскаржень. Заяву про чергове скасування тарифів депутати у сесійній залі після традиційної тривалої дискусії не підтримали. До речі, як звучало на зібранні, тарифи “Господаря” не оскаржувалися хіба єдиний раз за останні роки – коли за нетривалого керівництва О. Щербатюка до їх розрахунку на платній основі залучався один із оскаржувачів.

Як інформували заступник селищного голови А. Галушка та начальник відділу В. Левадний (профільні з питань ЖКГ), цього разу позивачам у процедурі “зачепитися” ні за що. А от інвестиційна програма, за яку так ратують, збільшила б вартість послуг для споживачів орієнтовно ще на 20 відсотків.

Як іронічно резюмувала чергове напружене і голосне обговорення комунальної тематики голова громади В. Саверська-Лихошва, з передачею таких послуг у приватні руки раз і назавжди припинилися б всі суперечки і оскарження. Платили б всі, як у магазині, – скільки б правили…

Таким був старт і фініш сесії, а у її порядку денному значилося того дня близько трьох десятків питань – земельних, майнових, фінансових, організаційних.

У земельному блоці було ухвалено рішення щодо передачі у власність 127 ділянок. Ще 27 ділянок – зокрема, заліснені біля Макіївки, одна – знову у безпосередній близькості від дитячого табора “Веселка” та ділянки, запроектовані прилуцькими виконавцями на журавських городах, – депутати не підтримали. Зокрема, журавчани отримають можливість приватизувати свої городи.

Для 110 заявників надано дозволи на розробку документації, 24 – відмовлено (землі зайняті або не підлягають приватизації: культурна спадщина, пасовища тощо), розгляд 34 – відтерміновано і будуть здійснені виїзди земельної комісії на місцевість. На 7 гектарів ріллі припинено оренду для ТОВ “Богдан” – ділянки надаватимуться учасникам АТО/ООС.

Також січневою сесією селищної ради ухвалено рішення щодо приватизації квартири (варвинчанка досі не приватизувала власне помешкання); внесено зміни: до програми соціально-економічного розвитку – на зекономлені кошти на придбанні реанімобіля й ремонті Леляківського ФП буде придбано деяке обладнання для медзакладів громади, до програми розвитку освіти – кошти на подальший ремонт Журавської школи і коригування проекту ремонту покрівлі селищного ліцею №2; майно антонівського КП передано на баланс селищного і Озерянського підприємств, селищної ради; вільну квартиру, придбану раніше для медиків, передано на баланс лікарні; надано згоду на передачу в оренду (через аукціон) приміщення для аптеки в Озерянській амбулаторії.

Було внесено зміни до програми розвитку ЖКГ – близько 50 тис. грн буде спрямовано на ремонт водяної свердловини у Мармизівці. Також плануються два важливі придбання для комунальників – трактор і екскаватор, розпочато процедуру закупівлі піскорозкидача для обслуговування доріг.

Як зазначив А. Галушка, селищна рада розробить програму поступової заміни водяних комунікацій у селищі на “поліетилен” – за прикладом недавнього ремонту у мікрорайоні “Нафтовик”. Ну і, певно, на догоду оскаржувачам буде виділено 30 тис. грн на СЕО до схеми санітарного очищення селища і вже після цього буде завершено процедуру ухвалення економічно обгрунтованого тарифу на вивезення ТПВ.

Відповідно до законодавчих змін сесія затвердила порядок громадського обговорення кандидатур сільських старост. Такі кандидатури вноситиме у наступній каденції, як і раніше, голова громади, далі створена комісія вивчатиме громадську думку, висловлену сільчанами у підписних листах (20-17% від кількості мешканців). Такі новації застосовуватимуться вже після наступних місцевих виборів.

Рішенням про зміни до селищного бюджету рада з вільних залишків бюджету дофінансувала зарплату бюджетної сфери – близько 7 млн (майже стовідсотково на рік), а також продовження ремонтних робіт у спортзалі і їдальні Журавської школи – бл. 800 тис., на ремонт водогонів у селищі – 200 тис. тощо.

Депутати підтримали звернення до Кабміну і МОЗ щодо запровадження “ковідного” пакету для місцевої медицини з аргументацією: вийде чи ні – спробувати треба.

Є. ЗИМА, фото автора

This slideshow requires JavaScript.