«Шукаємо можливості переробляти гілля»


Запитай у мерії

Нещодавню тривалу епопею довкола намірів розмістити нове сміттєзвалище у глиняному кар`єрі «Мостища» варвинці добре пам`ятають. Коли виникли проблеми із вчасним упорядкуванням діючого об`єкта на Холодниці, селищна рада отримала ділянку під такі цілі у згаданому урочищі. Проте розпочати задумане завадив активний людський спротив бездумному засміченню всіх околиць селища. Тож і нині мешканці «гнідинцівської царини» сторожко реагують на будь-які посягання на «Мостище». Так, зокрема, запитують мерію, що за гілля з`явилося нещодавно у кар`єрі, яких заходів буде вжито, аби відновити тут порядок. Роз`яснення надає селищний голова В. Саверська-Лихошва:

– Стихійні смітники, один з яких виріс і у кар`єрі, – безперечно, явище ганебне, і ми з ним боремося в міру наших можливостей. Для прибирання у «Мостищі» залучимо техніку, встановимо шлагбаум, щоб перешкодити завезенню туди гілок і сміття, попередимо підприємства про неприпустимість вивезення у невизначене для цього місце. Плануємо відновити регулярні об`їзди території громади, аби оперативніше виявляти проблемні місця.

Проте проблема утилізації гілок, особливо у сезони осіннього і весняного прибирання, стоїть досить гостро. Селищна рада придбала спеціалізований подрібнювач гілок, проте вже тривалий час не вдається його підключити до електроенергії – потрібне збільшення потужності мережі, виконано проектні роботи, проект перебуває на експертизі. Під`єднання плануємо біля котельні селищної ради, хоч, можливо, це і не найвдаліше місце – таки ж центр Варви.

Мабуть, було б добре організувати подібну переробку, приміром, на місці колишнього асфальтного заводу у «Мостищі», проте викупити його у шляхової служби можливості, тобто зайвих коштів, не було.

На діючому сміттєзвалищі еле­кт­­­­ролінія теж не відповідає вимогам за параметрами потужності, та й місця для складування гілля немає. Поряд зі звалищем передбачено резервний майданчик для тимчасового розміщення сміття (на випадок, коли взимку немає можливості заїхати на основну територію сміттєвалища). Але огорожа не зупиняє тих, хто самовільно вивозить сюди сміття – висипають перед нею.

Намір переробляти гілля мав один з місцевих підприємців, проте поки що не налагодив цей процес і не має змоги приймати таку сировину у значних кількостях.

Отож, наразі найреальніший до виконання спосіб утилізації гілок – завершення процедури підключення подрібнювача біля котельні. Також плануємо переобладнати трактор, щоб подрібнювач мав змогу, живлячись від нього, працювати на виїзді.

Записала Є. Зима