Сесія 18-а від 18-ого, приправлена журавською землею…

Із сесії селищної ради

Листопадова сесія селищної ради розпочиналася земельними рішеннями – проблемними останнім часом майже завжди, бо не всі охочі отримують у власність бажані безкоштовні наділи, а цього разу – проблемними і поготів, адже низка журавчан наразі постали перед загрозою залишитися без городів, сінокосів тощо. Відтак журавчани зустрічалися зі спеціалістами ради, зверталися зі скаргами до голови громади та народного депутата, прибули й на чергову сесію ради.

Продовження приватизації земель, переданих у відання об`єднаних громад, породило чимало конфліктів, коли попередні користувачі наділів з тих чи інших причин досі не оформили їх у власність чи в оренду, а нині інші заявники, користуючись публічною кадастровою картою, законодавством, що зобов`язує раду у визначені терміни задовольняти заяви, претендують на приватизацію. Тих земель, котрі офіційно залишаються у комунальній власності, світяться на карті як “вільні”.

Судові прецеденти, зокрема і по варвинських городах, не дають можливості земельній службі ради тривалий час відтерміновувати заяви охочих на такі, формально вільні, наділи, доки городники зрештою оформлять їх. Водночас журавська ситуація показала, що це не єдина проблема: бракує обізнаності сільчан у важливості встановлення права власності; не кожен готовий за приватизацію городу сплатити близько 3,5 тис. грн; не завжди ретельні у виконанні документації й приватні землевпорядники, бо, приміром, оформлюються не ті ділянки, на які надано дозвіл радою, не проведено екстериторіальність, погодження із селищною радою тощо. Але непоодинокі й такі випадки, коли роками, без сплати за землю, засівалися кукурудзою самозахоплені гектари, а нині такі “господарі”, поряд із справжніми городниками, обурюються і претендують буцімто на “своє”.

Як інформував загал на сесії, і групу мешканців Журавки зокрема, начальник відділу регулювання земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища Євгеній Ігнатенко, за всіма спірними журавськими ділянками процес передачі їх у власність новим заявникам зупинено, кожна скарга ретельно вивчається, їх зможуть приватизувати попередні користувачі, а де право власності вже оформлене, доведеться оскаржувати його у судовому порядку або відводити альтернативні ділянки.

Відтак рішенням 18-ої сесії було відмовлено у затвердженні проектної документації для 25 заявників, котрі претендували на городи журавчан, відтерміновано розгляд 30 заяв, які потребують довивчення. 42-ом журавчанам надано дозвіл на приватизацію. На прохання сільчан було озвучено прізвища заявників, проекти рішень і ухвалені рішення оприлюднюються на радівському сайті https://varvynska-gromada.gov.ua.

Дозвіл на розробку проектів землеустрою на безкоштовні наділи для ведення ОСГ, садівництва, забудови тощо того дня надано ще майже сотні мешканців громади на території селища та інших населених пунктів, близько сотні – ділянки передано у власність, двадцяти чотирьом – відмовлено (право приватизації використано, заяви написані на болота тощо).

5 гектарів інвестиційно привабливих земель у Гнідинцях було спрямовано на торги за право оренди. Можливість отримати безкоштовно у власність паї використовують члени фермерських господарств – цього разу розпайовано 15 га для ФГ “Надія” (Журавка), пайовики – власники держ­актів (Світличне). За кількома договорами оренди землі за згодою з орендарями продовжено їх терміни і збільшено орендну плату до 12 %.

Надано дозвіл на розробку документації для СТОВ “Дружба-Нова”- 7,8 га під водяними свердловинами , які перебувають у їх власності, передаватиметься товариству в оренду. У гострому обговоренні депутат Микола Бойко акцентував увагу колег і радівців на тому, що при вирішенні таких питань потрібні документальні гарантії, що надалі власник не відмовиться постачати воду мешканцям громади.

Також Микола Іванович наголосив на необхідності жорсткого контролю з боку місцевої влади за використанням лісосмуг, залучення правоохоронних органів до розслідування випадків їх незаконного випилювання, а також – лісових масивів, розорювання природоохоронних площ тощо (зокрема, в Антонівці, Макіївці).

Сесія затвердила документацію на 24 га у Леляках, аби закріпити за ними статус пасовищ і сінокосів. На цю землю претендували 14 іногородніх заявників – мешканці Сумської області. Отримавши відмову, сумчани “за наше жито” …подали у суд.

Також листопадова сесія ухвалила низку поточних рішень організаційного, майнового, фінансового характеру. Зокрема, збільшено фінансування програми підтримки воїнів АТО/ООС; у програмі соціально-економічного розвитку прописано кошти на ремонт інфекційного відділення лікарні, обіцяні народним депутатом В.О. Зубом; прийнято від обласної ради 8 кисневих концентраторів для потреб місцевої медицини; передано “первинці” комп`ютерну техніку тощо.

У сесії брали участь депутати Віталій Лічман – Чернігівської обласної ради, Лідія Шевченко – Прилуцької районної. Зокрема, представник “Нашого краю” в облраді обіцяв за зверненням варвинських колег порушити питання безконтрольного випилювання лісів “агролісами”.

Вкотре обговорювалася ситуація із стерилізацією безпритульних тварин. За 2 тис. грн, як раніше, київський виконавець виїздити у віддалені громади не поспішає. Є місцевий спеціаліст-ветлікар, проте нікому забезпечувати післяопераційний догляд за тваринами. І на наступний рік кошти на такі потреби закладатимуться, триває пошук виконавця.

Є. Зима, фото автора

This slideshow requires JavaScript.