Реєстрацію переселенців відпрацьовано

Актуально

Фінансова допомога вимушеним переселенцям на період воєнного стану | Хмельницька міська радаВоєнна ситуація в Україні – то не тільки біль і горе для атакованих міст і сіл, запекла боротьба на фронтах, а й низка нових проблем і викликів для органів державної влади і місцевого самоврядування.

Зокрема, для надання необхідного соціального захисту тим, кому довелося втікати від війни на мирні території, організаційну систему довелося вибудовуати майже з нуля. Щоб отримати державну допомогу (2-3 тис. грн – на проживання, 450 грн – на відшкодування компослуг для приймаючої сторони – власників житла), переселенець має зареструватися як внутрішньо переміщена особа. Здавалось би, так просто: прибув до відділу соцзахисту чи центру надання адмінпослуг і зареєструвався.

Проте відповідний державний реєстр – база ВПО, запрацював не одразу. А запрацювавши, зазнає неабиякого навантаження, блокується у робочий час. І від того – черги, напруження для спеціалістів і, передовсім, для переселенців, хто і без того постраждав, перебуває у скруті. Як центр надання адмінпослуг Варвинської громади налагоджує цю роботу, розповідає його очільниця Наталія БАБЕНКО:

Ще у березні приймати громадян, які мають право на статус ВПО, розпочали відділ соцзахисту Прилуцької цивільно-військової адміністрації (розташований у будівлі колишнього дитсадка “Малятко”)  та наш ЦНАП – у будинку культури., каб №17 у селищній раді. Відмінність у тому, що відділ спершу реєстрував громадян, а у нас – реєстрація і подання заяв на допомоги. Тож, всі переселенці однак проходять через наш центр.

На період підвищеного навантаження ми відкрили доступи до програми “Соціальна громада” для чотирьох працівників, селищна рада залучила додатковий ноутбук для роботи спеціалістів віддалено – ввечері, вночі, вранці, коли навантаження на реєстри зменшується і є можливість заносити такі дані. Працівники стараються виконати реєстрацію якомога швидше, не рахуючись із особистим часом.

Для реєстрації слід мати при собі паспорт, ідентифікаційний код, для оформлення допомог – ще й довідку з банку про наявність рахунку для соціальних виплат (карта для виплат, крім кредитних карток).

За день приймаємо більше 50 осіб. Якщо спершу прибували мешканці Чернігова, Киє­ва, Харкова, то нині географія ширша – додалися із Запорізької, Хер­сонської, Одеської областей.

Люди непокояться, щоб встигнути одержати виплати за березень. Тож варто наголосити, що терміни реєстрації ВПО продовжено до 30 квітня. Невдовзі має запрацювати така послуга і в мобільному додатку “Дія”.

Спеціалісти роблять все можливе, аби якісно і швидко допомогти переміщеним особам. Тож і відвідувачів просимо зберігати витримку. Механізм допомоги державою відпрацьовано, він буде удосконалюватися і спрощуватися.

Записала Є. Зима