Ремонти розпочинатимуть із центральних вулиць

Із виконкому селищної ради

Одним з ключових питань минулого засідання виконавчого комітету селищної ради, яке відбулося 16 квітня під головуванням Валентини Саверської-Лихошви, було затвердження переліку вулиць і доріг комунальної власності на території Варвинської селищної ради, на яких у 2020 році планується провести ремонт дорожнього покриття. Цей перелік завжди викликає неабиякий громадський інтерес, адже щороку мешканці чи не кожної вулиці селища і сіл (а їх лише у Варві більше 90-а) з нетерпінням очікують, коли ремонтне «свято» прийде саме до них.

На жаль, на старті цьогорічного сезону вуличних робіт коштів на ці цілі у бюджеті небагато – близько 1,2 млн, адже рішенням минулої сесії затверджено перерозподіл видатків на нагальніші – зарплату працівникам установ громади до кінця року, протиепідемічні заходи тощо. Проте, як зазначила голова, надалі, якщо з`являться резерви від перевиконання бюджету, рада намагатиметься поповнити той дорожній фонд. До речі, торік вдалося на дороги спрямувати 3,7 млн, цьогоріч початково планувалося 2 млн.

Як наразі розподілено наявний ресурс, інформував головний спеціаліст відділу економічного розвитку, ЖКГ, архітектури і містобудування Сергій Бейкун. Роботи згідно переліку розпочнуться з центральних вулиць селища – Шевченка, Миру, 900-річчя Варви, Зарічна, 9 Травня, де буде виконано ямковий ремонт, ліквідовано трампліни, виконано ремонт картами. Продовжаться ремонтні роботи і на центральних вулицях сіл: Удайська – Леляки, Шевченка – Калиновиця. Із проблемних периферійних вулиць до переліку нині включено лише Носенка і Толстого у Варві, де планується частковий ремонт, зокрема по Толстого – влаштування вирівнюючого шару щебенем і відходами фрезерування.

Квітневим виконкомом затверджено регламент проходження бюджетного процесу у Варвинській селищній раді (інформувала начальник фінансового відділу Марина Кузьмич) – з метою упорядкування процесів формування та використання фінансових ресурсів для забезпечення завдань і функцій, що здійснюються органами місцевого самоврядування протягом бюджетного періоду, а також регламентації взаємовідносин між учасниками бюджетного процесу, термінів виконання, відповідальних виконавців. Рішенням виконкому затверджено зокрема плани прогнозування, складання бюджету, підготовки звітності про виконання, заявки на виділення коштів для головних розпорядників коштів тощо.

Як зазначала доповідачка, виконком першим розглядає інформацію щодо прогнозування бюджету, його складання та виконання і далі подає на затвердження сесії ради.

Рішенням про надання матеріальної допомоги, ухваленим виконкомом, передбачено традиційні виплати чорнобильцям до річниці ліквідації аварії на ЧАЕС (більше 90 осіб), допомогу на лікування (дитина з орфанним захворюванням – 10 тис. грн) і при народженні дитини (для 3 родин по 5 тис.) тощо.

Низку рішень компетенції органу опіки і піклування теж ухвалено черговим виконкомом, зокрема про надання дозволу на вчинення правочину щодо розроблення проекту землеустрою (по двогектарні паї звертатимуться до ради не тільки дорослі, а й діти), про надання дозволу на укладення договору дарування квартири (правочин на житло у межах родини), про визначення способу участі батька у вихованні дитини тощо.

Також того дня надано дозволи на спилювання аварійних дерев для ГПЗ (територія табору «Веселка»), КП «Господар» на одній з КНС, біля багатоповерхівок і приватних обійсть. Члени виконкому нагадали, що таку деревину, принаймні від підприємств, варто б використати у старостинських округах і котельні ради.

Є. Зима, фото Я. Богоденка