РЕКОМЕНДУЄМО ТАКІ КРОКИ


Діалог: влада- громада

Голові Варвинської районної державної адміністрації Долі Л.В.
Голові Варвинської райради Бакуменку П.І.
Варвинському селищному голові Саверській-Лихошві В.В.

 

Шановні керівники!

4 грудня 2019 року відбулося засідання громадської організації «Рада старійшин Варвинського району» з питань функціонування та перспективи роботи комунального лікувально-профілактичного закладу «Варвинська центральна районна лікарня» і діяльності комунального некомерційного підприємства «Варвинський центр первинної медико-санітарної допомоги», а також було проведено обговорення деяких питань стосовно продовження процесу децентралізації у Варвинському районі.

Ціль зібрання – донести людям про зміни в роботі вторинної ланки та почути думки не тільки медиків, а й представників місцевої влади й громадськості наскільки ми готові до цієї реформи, як можна увійти в неї з найменшими втратами

Всіх присутніх тривожили основні ризики як для себе, так і для району, а саме: збереження не тільки хірургічного та неврологічного відділень, але й лікарні в цілому, яка на сьогодні забезпечує хоч якесь лікування жителів. Чи залишиться можливість у варвинській лікарні розмістити всіх хворих, що може стати основою ймовірної відмови у медичних послугах. Наступним ризиком є тотальне скорочення медперсоналу. Чи буде гарантований пакет медичних послуг доступним всім незалежно від їхнього рівня доходів?

Також на зібранні ішлося про наслідки децентралізації у Варвинському районі. Основними аргументами було те, що район розірваний на шматки, в результаті чого держава забирає велику частку коштів – це понад 12 млн, що всі установи району переведені на відділення чи дільниці з підпорядкуванням до Прилуцького району, що спонукає не тільки до відтоку людей через скорочення, не тільки втрати керованості територією, але є й наслідком зменшення надходжень до місцевих бюджетів. Порушувалися і інші питання, а саме: тарифна політика у селищі, проблеми відсутності алгоритму дій в разі смерті людини вдома, в результаті чого у такій ситуації рідні губляться і не знають що робити, до кого звертатися.

Враховуючи викладене, “Рада старійшин Варвинського району” рекомендує врахувати наступні пропозиції:

1. Звернутися до народного депутата Верховної Ради України В.О. Зуба щодо можливих негативних наслідків фінансування в ході реформи вторинної ланки, щодо змін до Бюжетного кодексу з приводу формування бюджету, реверсної дотації, до ЗУ «Про об’єднання територіальних громад», про внесення змін щодо чіткого визначення в потребі відповідних установ як територіальних і необхідних для населення. В проект ЗУ «Про адміністративний устрій» щодо змін стосовно територій без створення районів та запросити на зустріч з виборцями району.

2. Обговорити на сесіях, колегіях питання реформи медицини, кадрової проблеми та продовжувати налагоджувати подальшу співпрацю між гілками влади щодо фінансування охорони здоров’я.

3. При прийнятті бюджетів закласти відповідні видатки на медицину, враховуючи ризики її функціонування.

4. Для залагодження всіх формальностей щодо алгоритму дій відповідних служб в разі смерті людини вдома провести спільну нараду з силовиками, медиками, включаючи і представника швидкої допомоги.

З повагою, за дорученням
Олександр Давиденко