Раннє відновлення Чернігівщини за допомогою донорів

Міжнародний фонд «Партнерство за сильну Україну» напрацьовує для Чернігівщини проєкт «Раннє відновлення». Донори фонду: Велика Британія, США, Канада, Фінляндія, Швеція та Швейцарія. Фонд «Партнерство за сильну Україну» був створений ще торік. Тоді передбачалося, що донори об’єднуватимуть кошти для відновлення громадах східних і південних регіонів України. Та після повномасштабного вторгнення росії питання про відновлення постало вже щодо всієї України, зокрема Чернігівщини як однієї з найгарячіших точок.

«Понад місяць на території Чернігівщини велися активні бойові дії. Пошкоджені житлові будинки та об’єкти критичної інфраструктури, зруйновані промислові підприємства, заклади освіти та медицини. Лише приватних житлових будинків зруйновано більш ніж півтори тисячі, ще майже тисячу — багатоповерхових. Загалом в області налічується понад три тисячі руйнувань, спричинених збройною агресією», — розповів заступник начальника Чернігівської ОВА Дмитро ІВАНОВ представникам делегації Фонду.

Наразі фахівці оцінюють першочергові потреби в Чернігові, Киселівській, Киїнській, Іванівській та Новобасанській громадах.

Особлива увага проєкту буде зосереджена на посиленні спроможності реагування на надзвичайні ситуації. За словами представників Фонду, до кінця травня буде підготовлено звіт, на основі якого розглядатимуться проєкти відновлення та фінансування.

Водночас і самі мешканці Чернігівщини не сидять склавши руки, а допомагають сусідам, які постраждали більше. Так, мешканці Лосинівської ТГ були серед перших, хто прийшов на допомогу мешканцям Нової Басані та Великої Дороги (Талалаївська сільська громада). Працівники комунальної служби, вчителі та небайдужі жителі Лосинівки допомагали мешканцям цих населених пунктів із розчищенням завалів і згарищ.

Джерело: facebook.com/OTGInformChernihiv/posts/370768968450153

Матеріал розміщено за підтримки Української Асоціації Медіа Бізнесу (УАМБ).