ОРАНКА ГОРОДІВ – ВАЖЛИВА ПОСЛУГА ДЛЯ СЕЛА

Цьогорічний травень – для сільчан Варвинщини дійсно гаряча пора. Після важкої  весни – затяжної, холодної, ще й під загрозою російської агресії, нині всі поспішають обсадитися і обсіятися, аби у такий складний час мати надійний запас городини і збіжжя. Це та пора, коли гул тракторів у селах та містечку викликає і радість, і хвилювання. Де знайти орача на той час, коли зручно, скільки коштує оранка, як встигнути обробити наділ швидко і якісно, бо спека і суховії вже насідають?..

У Озерянах другий рік поспіль такі потрібні сільчанам послуги оранки городів виконує, окрім приватників, і місцеве комунальне підприємство. Вже півтора десятки городів площею більше 2 га обробив тракторист КП Борис Місько. Як розповідає директор цього невеличкого сільського підприємства Надія ДОВБИШ, чоловік має досвід роботи у сільгосптоваристві і добрі відгуки односельців про виконану роботу.

Важливо і те, що озерянські комунальники пропонують  гарну ціну за роботу – 45 грн за “сотку”, тоді як у місцевих приватників – 60, у Варві ж правлять за оранку й по 90. Надія Петрівна зазначає, що на таку суму вийшли, врахувавши всі витрати і при цьому думали й про інтереси односельців. Сутужно, і цьогоріч особливо, з пальним, запчастинами, навісним обладнанням. “Якось викручуємося” – стримано коментує жінка-керівник. Можливий розрахунок за послуги навіть пальним. Через його дефіцит обслугувати й навколишні села поки не обіцяють, а на подальші роки було б добре охопити й інші села, принаймні  старостинського округу.

Виживати підприємству і допомагати у виживанні сільчанам – таку мету ставить сільське  підприємство. Хоч воно поки що не вийшло на самоокупність і потребує фінансової підтримки Варвинської СТГ, проте прагне розвивати елементарні компослуги. У Озерянах  здійснюють вивезення твердих побутових відходів – вартість 15 грн з особи на місяць (до 200 абонентів), частково надають послуги водопостачання – оплата за нормою споживання (39,6 грн з особи на місяць), заготовляють і реалізують дрова для організацій і населення.

 Є. Зима,

фото з інтернету

Матеріал підготовлено за підтримки Української Асоціації Медіа Бізнесу (УАМБ).