РАДІЙМО: КОШТИ ЗНАЙДЕНО!..

У продовження теми

Як відомо, у засобах масової інформації було “розрекламовано” твердження, що нібито Варвинська селищна рада закриває ФАПи.В черговий раз повторюю: ні, це не так! Варвинська селищна рада ФАПи не закриває. Згідно законодавства, “первинка” є самостійним підрозділом селищної ради, яка має повне право автономно розпоряджатися і розпоряджається коштами, що надходять від НСЗУ і використовуються “первинкою” для оплати праці медичних працівників. Доречно вкотре наголосити, що ФАПи входять у структуру “первинки”. Вони надають долікарську допомогу мешканцям громади і є невід’ємною складовою “первинки”.

Нагадую: Варвинська селищна рада як орган місцевого самоврядування зобов’язана виділяти кошти на оплату комунальних послуг, розвиток “первинки” та заохочення медиків. Усі інші витрати має фінансувати сама “первинка” із коштів НСЗУ, у т.ч. – й заробітну плату молодшим медичним працівникам (санітаркам). До речі, Варвинська селищна рада заклала до бюджету 2022-го року 3,2 млн грн на фінансування “первинки”.

Доводжу до відома громади і медичних працівників, що згідно поданого звіту про виконання фінансового плану комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги» за 2021-й рік, отримавши фінансування від НСЗУ, не тільки виплачував преміювання, а й зекономив на кінець року залишки коштів у сумі 904 тис. грн. Молодці!..

Тож орган місцевого самоврядування, реагуючи на багаточисленні прохання сільських мешканців, пропонує керівництву первинки використати частину зекономлених коштів – бл. 600 тис грн, для оплати праці молодшим медичним працівникам у селах. З цією метою селищна рада пропонує на наступне засідання виконавчого комітету подати зміни до штатного розпису та ввести посади молодших медичних працівників на 2022-й рік, у т.ч. – й для Озерянського старостату, які були ліквідовані ще Озерянською ОТГ.

Варвинська селищна рада сподівається, що численні прохання сільських мешканців вдасться задовольнити, адже для фінансування санітарок кошти знайшлися. Радіймо!..

Валентина Саверська-Лихошва,  Варвинський селищний голова