ПРОЙДІТЬ ФЛЮОРОГРАФІЮ

Пост здоров`я

Вже ввійшло в систему проводити в районі профілактичне флюорографічне обстеження населення як сільського, так мешканців селища. Значимість цього заходу, в першу чергу, видима для кожного варвинця, бо періодичність рентгенівського обстеження органів грудної порожнини дозволяє виявити на ранній стадії ту чи іншу недугу вчасно, а відтак і ефективно почати лікування. До того ж, це один з пунктів районної програми протидії захворюванню на туберкульоз та з метою ранньої діагностики пухлин, інших хвороб грудної порожнини.

Прикро, але низка громадян у населених пунктах Варвинщини ще не пройнялася почуттям відповідальності за власне здоров’я, тому й ігнорується флюорографічне обстеження. А марно, бо не так уже й рідко хтось приходить до лікаря уже із запущеною недугою. Так що слід усвідомити, що згадане профілактичне флюорографічне обстеження – це не формальна акція, а намагання допомогти людям. Нинішнього року обстеження розпочинається у вересні згідно графіка і закінчується у жовтні. Проходять його особи від 15-річного віку за місцем проживання.

На покращення обслуговування варвинців спрямоване й відповідне розпорядження райдержадміністрації. Ним зобов’язано наш Центр первинної медико-санітарної допомоги координувати дії з організації та забезпечення безперебійної роботи пересувної флюорографічної установки. А голови сіл мають визначити місця їх дії, забезпечити умови підключення установки до електромережі, забезпечити явку жителів територіальних громад. Розподілені відповідні рекомендації і для різних служб, установ, підприємств, організацій району.

Пропонується такий графік поведення профілактичного флюорографічного обстеження населення.

Вересень: Журавка – 17-18 числа, Кулишівка – 21, Макіївка – 24, Антонівка – 25-26, Світличне – 27-28; жовтень: Дащенки – 1-2, Богдани – 3, Остапівка – 4-5, Гнідинці – 8-10, Леляки – 11, Калиновиця – 12, Озеряни – 15-16, Брагинці – 17, Мармизівка – 18, Кухарка – 19.

Шановні громадяни, просимо скористатися безплатною можливістю пройти флюорографію грудної клітки за місцем проживання. Це у ваших інтересах.

В. ПАНЧЕНКО,
головний лікар КЗОЗ «Центр первинної
медико-санітарної допомоги Варвинського району»