ПОЖБЕЗПЕКА, ПРАВОПОРЯДОК, ВИКОНАВСЬКА ДИСЦИПЛІНА…

Із  колегії райдержадміністрації

Січневе засідання колегії райдержадміністрації, яке традиційно відбулося в кінці місяця, присвятили питанням забезпечення пожежної та техногенної безпеки на території району (інформував начальник Варвинського РС УДСНС В.С. Самаль), законності і правопорядку (начальник Варвинського ВП Прилуцького ВП ГУНП підполковник О.А. Яцик), стану виконавської дисципліни, організації контролю за виконанням законодавчих актів влади вищого рівня (керівник апарату РДА О.І. Філоненко) та ін. Засідання вела голова райдержадміністрації Л.В. Доля, участь взяли заступник голови райради В.О. Хажанець, керівники установ, підприємств, структурних підрозділів РДА, сільських громад Варвинщини, представники громадських організацій.

Торік на Варвинщині виникло 33 пожежі, доповів В’ячеслав Самаль. Ними завдано збитків на 792 тис. грн, пошкоджено 8 будівель та споруд і, на жаль, 2 особи загинули. Основні причини займань – необережне поводження з вогнем, порушення правил монтажу та експлуатації електроустановок, печей та теплогенеруючих установок.

Доповідач вказав на недостатню увагу з боку сільських рад до одиноких пристарілих і неблагополучних родин, керівників сільгосптовариств – до заходів попередження пожеж на своїх об’єктах. Критичне становище із забезпечення пожежної безпеки і на об’єктах з масовим перебуванням людей – будинках культури, школах, садочках, лікарнях і т.д. В деяких із цих закладів роками не проводиться вогнезахисна обробка дерев’яних конструкцій, не працює автоматична пожежна сигналізація або і зовсім відсутня, евакуаційні виходи не відповідають протипожежним вимогам, відсутні пандуси у місцях прокладання комунікацій системи опалення, двері на шляхах евакуації не відкриваються назовні і т.д.

«Якщо така кричуща ситуація склалася по багатьох установах району, чому ж тільки на журавський і озерянський дошкільні заклади подано позови до Чернігівського окружного адміністративного суду з вимогою їх повного зупинення?» – запитував доповідача голова ГО «За права споживачів» Володимир Остапець.

В’ячеслав Самаль пояснив, що на даний час такі рішення приймає комісія в області, їм надаються фотографії огляду і матеріали з пунктами припису. І якщо в інших закладах керівники намагаються покращити протипожежну ситуацію, то в цих садочках з року в рік вона лише погіршується, тому комісія і прийняла рішення про їх закриття.

Співдоповідач з даного питання Журавський сільський голова Оксана Теслицька зазначила, що в грудні минулого року вже відбувся суд, який задовільнив позов в повному обсязі, тобто якщо в зазначений час не ліквідуються всі пункти припису, то ДНЗ «Журавлик», який відвідують 82 малюки, буде відключено від електромережі. Тому, аби цього не допустити, на сьогоднішній день в садочку вже усунено ряд недоліків – проведено заміри опору ізоляції, перевірку спрацювання приладів захисту електричних мереж та електроустановок від короткого замикання, будівлю обладнано пристроєм захисту від блискавки, придбано 4 вогнегасники, розподільчі коробки закрито кришками з негорючих матеріалів і ін. Також планується обладнати приміщення садочка протипожежною сигналізацією.

Звичайно, усунути відразу усі недоліки і проблеми в протипожежній безпеці, які накопичувалися роками, ми не зможемо, але спільно в межах фінансових можливостей треба намагатися усувати їх, наголосила Любов Доля. Адже від цього залежить життя людей.

Характеризуючи криміногенну ситуацію в районі, начальник відділу поліції Олександр Яцик зазначив: протягом року, що минув, до ЄДР внесено без врахування закритих кримінальних проваджень 209 кримінальних проваджень, взагалі, їх близько 250. Повідомлено про підозру по 87 кримінальних провадженнях, із зареєстрованих в 2017 році – по 79. Було зареєстровано 133 крадіжки, повідомлено про підозру по 51, квартирних крадіжок – 25, повідомлено про підозру – 19, один випадок тяжких тілесних ушкоджень, що потягли смерть потерпілого, 14 фактів шахрайства, незаконний обіг наркотичних засобів – 9, повідомлено про підозру – 6. Розкрито 60 кримінальних правопорушень.

Загострено увагу на колегії на проблемах кадрового забезпечення відділу поліції. Як йшлося у доповіді, на даний час недоукомплектовано відділ на 48%, в районі взагалі відсутні дільничні. Кадрову проблему намагаються вирішувати – на даний час вже 6 працівників проходять курси первинної підготовки, ще 4 працівників планують в найближчий час відібрати на конкурсній основі і відправити на навчання. Тож є надія, що до кінця року цю проблему буде вирішено.

Олександр Філоненко досить детально охарактеризував стан виконавської дисципліни, роботи зі зверненнями громадян і запитами на інформацію за підсумками минулого року та виконання на території району Закону України «Про запобігання корупції». Зокрема, протягом минулого року до райдерж­адміністрації надійшов 2991 документ, в тому числі 107 розпоряджень, 90 доручень голови ОДА, а також 2794 листи. За звітний період на контроль було поставлено 1915 (64%) документів.

За рік надійшло 74 інформаційні запити від активістів і 130 звернень громадян. Серед звернень до РДА 15 – пропозиції (зауваження), 76 – заяви (клопотання), 5 – скарги. 23 звернення вирішено позитивно (вжито заходів), на 69 – надано роз’яснення, 2 звернення направлено за належністю, та 2 – не підлягають розгляду відповідно до статей 8 і 17 Закону України „Про звернення громадян». Аналіз питань, які порушувалися у зверненнях, свідчить, що найактуальнішим є питання соціального захисту – 63 звернення (65%). Також громадян турбували питання отримання земельного паю, виплати орендної плати.

З метою запобігання, протидії, своєчасного реагування на факти корупції та інші правопорушення, забезпечення реалізації права громадян на одержання інформації у зазначеній сфері в апараті та структурних підрозділах районної державної адміністрації встановлена система електронного документообігу, створено і забезпечено функціонування веб-сайту Варвинської РДА, постійно діє телефонна «гаряча лінія». Щоб уникнути порушення закону про корупцію серед службовців проводяться навчання, семінари. Під час прийому на роботу всі новопризначені державні службовці проходять перевірку, передбачену законодавством. Олександр Іванович нагадав присутнім, що до 1 квітня всім службовцям потрібно заповнити декларацію за минулий рік. Тому, поки є час, порадив усім перевірити наявність електронних ключів, звірити свої доходи і витрати та вчасно заповнити Е-декларацію.

Голова громадської ради при РДА Анатолій Науменко прозвітував про роботу ради за минулий рік та презентував план роботи на 2018 рік.

За підсумками колегії з усіх розглянутих питань прийняті відповідні розпорядження та дані доручення. Любов Доля звернула увагу присутніх на чіткий контроль за виконанням рішень та персональну відповідальність керівників.

Н.ПАЛЯНИЦЯ