Передача районного майна селищній ОТГ – крок на випередження

Із сесії районної ради

Звіт про виконання районного бюджету у І кварталі ц.р. – одне з перших питань розгляду минулої червневої сесії райради – став приводом для розмови про стан справ у фінансовій сфері району, котра розпочалася ще на спільному засіданні депутатських комісій. Так, станом на кінець червня скрута у районній казні вже відчувалася – не було вчасно виплачено зарплату у бюджетній сфері за другу половину травня, адже, і у зв`язку із впливом карантину в тому числі, суттєво зменшилися податкові надходження до районного бюджету.

Якщо перший квартал виглядав цілком благополучно – до загального фонду надійшло бл. 13,2 млн грн. (106,4% виконання), власних надходжень – близько 3,2 млн (майже 135% очікуваного), проте і ця цифра звучить інакше у порівнянні з попереднім роком. Оскільки 60% ПДФО сплачується до громад, на території яких мешкають працівники, з 1 січня цього року й до Озерянської ОТГ пішло близько 650 тис. грн податку з доходів фізичних осіб за квартал.

Також у звітному періоді надходила медична субвенція (більше 3 млн грн.), а вже з квітня фінансування ЦРЛ за пакетами послуг, яких у наших умовах обмаль, здійснює НСЗУ – отож державних коштів недостатньо, потрібне місцеве дофінансування.

Видатки на діяльність райради склали близько 800 тис., на освіту – 4,7 млн, медицину – майже 5,4 млн, терцентру соцобслуговування – бл. 800 тис., центру соцслужб для сім`ї, дітей та молоді – 260 тис., закладів культури – близько 400 тис., більше мільйона гривень пішло на енергоносії у закладах районного підпорядкування.

Майже 5 млн грн. надходжень до райбюджету – то субвенції з обласного, сільських, а надто – з селищного, бюджетів. Так, Варвинською ОТГ надано додаткового співфінансування районних установ на 2,5 млн, Гнідинцівською сільською радою – бл. 400 тис., натомість район дотував Журавську сільську раду майже на півмільйона, Озерянській ОТГ спрямовано на 70 тис. Остання, як звучало у фінансовій інформації, участі в додатковому співфінансуванні районних установ у І кв. не брала.

Сесією затверджено спільні розпорядження голів ради й РДА у міжсесійний період та внесено зміни до районного бюджету: приймалися кошти для молодшого медперсоналу озерянського куща від місцевої громади, на туберкулін – від Варвинської; кошти перевиконання райбюджету спрямовувалися на мобільні медбригади, які працюють з хворими на коронавірус – обіцяні державою 300%, оплату енергоносіїв, на сплату ЄСВ для терцентру, видатки первинної медицини тощо.

Як йшлося у обговоренні фінансових питань, попри скруту з виплатою першочергових видатків, близько 650 тис. грн. потрібно знайти на співфінансування ІІ черги реконструкції Журавської школи, яка здійснюватиметься ц.р. за державною програмою «Велике будівництво».

Сесія приймала у районну власність комунальне майно області – обладнання для нової Журавської амбулаторії (спеціалізовані меблі, набори інструментів, електрокардіограф, холодильник, пульсоксиметр, глюкометр тощо), а от із районної – все наявне комунальне майно запропонували до передачі Варвинській ОТГ (установи, заклади, будівлі, обладнання тощо). Як пояснював на сесії голова райради П. Бакуменко, внаслідок укрупнення районів може статися так, що майно перейде новому районові. Логічніше і краще для варвинців – одразу передбачити це і передати надбане за попередні роки Варвинській ОТГ.

На сесії були присутні представники селища – керуючий справами Є. Шкуліпа, голова бюджетної комісії В. Гармаш. На їх запитання, як цей крок узгоджується зі спробами приєднати Гнідинці і Остапівку до Озерянської ОТГ, хто утримуватиме передане майно, голова райради відповідав так: офіційно наразі таких рішень немає, до майнових рішень райради можливі подальші корективи відповідно до ситуації. Взагалі ж ймовірне переформатування перспективного плану з приєднанням до Озерян двох сіл на сесії не обговорювалося, у вичікувальній позиції промовчали навіть сільські депутати.

На зібранні вкотре інформували про використання коштів на протиепідемічні заходи керівники лікувальних закладів району – Ю. Полонець (ЦРЛ), Р. Колодежний (первинна ланка). Райлікарнею на 238 тис. грн. з селищного, 60 тис. – з гнідинцівського, 30 – світличненського, 20 – богданівського, 34 тис. – від депутата облради С. Гайдая придбано обладнання, засоби індивідуального захисту тощо, ЦПМСД на 45 тис. – засоби захисту та дезінфекції. Теж допомагали бюджети Варви, Гнідинців, Світличного, Богданів, Макіївки. Отримують заклади і благодійну допомогу (від обласного управління охорони здоров`я, благодійних і громадських організацій, населення, підприємств, народного депутата). Запас засобів захисту по райлікарні – 2-3 тижні, проте видатки на маски, дезрозчини тощо слід здійснювати регулярно. День роботи – це 450 масок і 1,5 л розчину.

З нагоди Дня державної служби почесними відзнаками обласного рівня того дня нагороджено начальника служби у справах дітей Л. Гиленко та начальника відділу економічного і агропромислового розвитку, містобудування, архітектури, будівництва та житлово-комунального господарства М. Бея. Також сесією взято до відома інформацію про роботу відділу прокуратури.

Євгенія Зима, фото автора

This slideshow requires JavaScript.