Ось така «трансформація бізнес-процесів», або як і ким «Укрнафта» скорочуватиме операційні витрати

Перспективи

У минулому числі районки представник однієї з політсил і колишній голова місцевої РДА О. Давиденко вкотре озвучив запитання щодо ГПЗ, котрі на слуху у громаді. На жаль, хто має більшу поінформованість, – навпаки відмовчуються. Світло на наміри ПАТ «Укрнафта» щодо подальшої роботи Гнідинцівського ГПЗ проливає відповідь з ПАТ від 6 червня ц.р. на депутатський запит нардепа О. Кодоли, зроблений опісля гучної травневої акції у селищі за участю сотень його жителів. Ось витяг з листа за підписом заступника голови правління, виконавчого віце-президента з питань видобутку і переробки М.А. Калугіна, наданого газеті прес-службою народного депутата:

„Гнідинцівський ГПЗ – один з найбільших та найстаріших заводів Товариства, що працював навіть в умовах мінімального завантаження, у зв’язку із змушеною зупинкою видобутку на родовищах, спричиненого незаконними діями Державної служби геології та надр України щодо непродовження ПАТ «Укрнафта» спеціальних дозволів на користування надрами.

ПАТ «Укрнафта» не має наміру припиняти роботу Гнідинцівського ГГІЗ, навпаки – буде збережена лінія з підготовки нафти, тоді як застаріла лінія з підготовки газу буде законсервована, а газ – перенаправлений на переробку на більш сучасний Качанівський газопереробний завод за реверсною схемою. Реверс газу на Качанівському ГПЗ дозволить отримати додаткові обсяги товарного газу і зріджених вуглеводневих газів, та скоротити операційні витрати.

Остаточне рішення щодо діяльності Гнідинцівсь­кого ГПЗ буде прийнято після проведення технічних випробувань реверсної лінії у поточному році. Після прийняття остаточного рішення щодо реверсу газу, у разі необхідності працівникам, які задіяні на лінії з підготовки газу на Гнідинцівському ГПЗ, будуть запропоновані варіанти працевлаштування у Товаристві або надана відповідна компенсація у разі звільнення працівника.

Водночас звертаємо увагу, що протягом останніх років для ПАТ «Укрнафта» стали нагальними питання, пов’язані із природним зменшенням обсягів видобутку вуглеводнів на фоні виснаження родовищ, штучним блокуванням видобутку через незаконне непродовження спеціальних дозволів Держгеонадра України, недостатнім рівнем інвестицій, які обмежені через наявність податкового боргу та відсутністю рішення державних органів щодо його реструктуризації. Незважаючи на це, зусиллями керівництва та трудового колективу ПАТ «Укрнафта» вдається стабілізувати рівень видобутку та здійснити зростання виробничих показників, що стало підставою для активного пошуку шляхів відновлення виробничого потенціалу та забезпечення продуктивної діяльності і досягнення фінансової стабільності Товариства.

ПАТ «Укрнафта» з метою підвищення ефективності виробництва, забезпечення раціонального управління виробничими процесами та контролю за виконанням виробничих завдань здійснює заходи з удосконалення організаційної структури підрозділів Товариства, впровадження сучасної системи управління, покращення організації праці та зменшення невиправданих виробничих витрат. Процес трансформації Товариства є плановим та послідовним, однак існує значний супротив таким змінам, оскільки є зацікавленість у збереженні та поглибленні кризової ситуації для ПАТ «Укрнафта» і наслідком цього є розповсюдження про Товариство неправдивої та некоректної інформації, яка не відповідає дійсності.

На сьогодні, одним із основних завдань для ПАТ «Укрнафта» є трансформація бізнес-процесів Товариства у відповідності до європейських і світових стандартів, його розбудова для забезпечення поступального розвитку нафтогазодобувної промисловості України, створення позитивного клімату для залучення іноземних інвестицій, забезпечення соціально-економічних інтересів працівників…”

А ось тут можна ставити і три крапки, і додавати звуки «пі-пі-пі», аби то був відео- чи аудіо­формат, бо прості роботяги, котрих, як відомо, повсюдно зливають першими, теж уміють читати вишукані канцеляризми і висловів опісля особливо не добиратимуть. «Ліквідаційна комісія» – різнорівневе керівництво, певно, ще посидить. Але на спільній, вже підпиляній, гілляці.

До друку підготувала Є.Зима