ОПЕРАТИВНА ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО  COVID-19  НА  11 СЕРПНЯ

За минулу добу, 10.08.2021 року, у  вірусологічну лабораторію ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» направлено 9 зразків біологічного матеріалу на  обстеження методом ПЛР на COVID-19.  Отримали 4 позитивних результати, 2 з яких – з числа контактних осіб. Це 3 жителі смт Варва та 1 житель с. Богдани.

Станом на 11.08.2021р. зареєстровано 5 хворих  на COVID-19.

З початку пандемії в районі захворіли 2089 чоловік , в т.ч. 32 – померли.

Нагадуємо, що дотримання правил особистої гігієни та правил самоізоляції убезпечить вас та ваших рідних від  COVID-19!

Основні принципи карантину (самоізоляції)

 Для того, щоб попередити подальше розповсюдження СOVID-19 особи, які були в контакті з хворими, повинні повідомити свого сімейного лікаря та залишатись вдома дотримуючись карантину 14 діб.

 Як підтримувати зв’язок з друзями та рідними? Ви можете спілкуватись з друзями та родичами за допомогою відео- та аудіозв’язку, через інтернет. Головне – не виходити з дому до тих пір, поки не закінчиться карантин.

Що робити, якщо з’явились перші симптоми захворювання? Якщо ви помітили у себе перші симптоми COVID-19, необхідно  зателефонувати до свого сімейного лікаря.

Що це означає? – Не виходити з дому весь період карантину, навіть для того, щоб отримати посилку, купити продукти або викинути сміття; – по можливості знаходитись в окремій кімнаті; – користуватись окремим посудом, індивідуальними засобами гігієни, білизною та рушниками; – купувати продукти та необхідні товари домашнього вжитку дистанційно онлайн або звернутись за допомогою до родичів, друзів, сусідів; – виключити контакти з членами своєї родини та іншими особами; – використовувати засоби індивідуального захисту та дезінфікуючі засоби (маски, спиртові серветки та ін.)

Хто спостерігає за тими, хто знаходиться на карантині? У них беруть аналізи на короновірус? Для контролю за знаходженням на карантині можуть використовуватись електронні та технічні засоби. За всіма, хто знаходиться на карантині, проводиться медичний нагляд сімейним лікарем. Також контроль за дотриманням умов самоізоляції здійснюється працівниками Нацполіції. При появі ознак захворювання медичні працівники проводять відбір матеріалу для дослідження на COVID-19 (мазок із носа та ротоглотки).

Чому саме 14 днів? Два тижні карантину за тривалістю відповідають інкубаційному періоду короновірусної хвороби – часу, коли хвороба може проявити перші симптоми.

Як отримати лікарняний на період карантину? Поки ви знаходитесь в режимі карантину вдома, сімейний лікар відкриває вам листок непрацездатності на два тижні. Щоб отримати лікарняний, не потрібно приходити в поліклініку, необхідно зателефонувати до свого сімейного лікаря.

Що обов’язково потрібно робити під час карантину? – Мити руки водою з милом або обробляти шкіряними антисептиками – перед прийомом їжі, перед контактом зі слизовими оболонками очей, рота, носа, після відвідування туалету; – регулярно провітрювати приміщення та проводити вологе прибирання із застосуванням засобів побутової хімії з миючим та миючодезінфікуючим ефектом.

Як зрозуміти, що карантин закінчився? Карантин на дому завершується після 14 днів ізоляції, якщо відсутні ознаки захворювання та є заключення сімейного лікаря.

Що робити зі сміттям?  Побутове сміття необхідно упакувати в подвійні міцні сміттєві пакети, щільно закрити та виставити за межі квартири. Щоб утилізувати це сміття, можна звернутись за допомогою до родичів, друзів, сусідів.

Бережіть себе та будьте здорові!

У Варвинській громаді діють пункт щеплень у ЦПМСД та  центр масової вакцинації у приміщенні відділу освіти. Додаткову інформацію можна отримати у відповідального спеціаліста В.В. Семенченко – 066-673-30-38.

Увага! Вакцинація ефективно запобігає тяжкому перебігу хвороби й рятує життя!

Алла Науменко, завідувачка Варвинським відділенням ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України»