НБУ закликає заправки та магазини приймати оплату картками без відмов!

Платежный POS терминал ПриватБанк. Бесплатная установка POS терминала.На скарги мешканців Варвинської громади на неможливість розрахуватися картками за товари першої необхідності у місцевих крамницях у цей складний час перший заступник селищного голови Віктор Гармаш провів низку зустрічей із власниками торговельних об’єктів.

Як зазначає, переважна більшість забезпечувала  роботу терміналів або налагоджує її, дослухавшись до нарікань людей і за наполягання місцевої влади. Певні проблеми мають  ті підприємці, хто своєчасно не встановив касові апарати. Переважна більшість підприємців – відсотків 80, працюють із застосуванням безготівкового розрахунку, зазначає Віктор Гармаш. 

 

Нацбанк України закликає операторів торговельних мереж та заправних станцій не допускати жодних відмов в прийнятті безготівкової оплати.

Про це написав на своїй фейсбук-сторінці голова НБУ Кирило Шевченко.

Він зазначив, що Національний банк України постійно контролює ситуацію і надає всю необхідну в цих умовах підтримку банківській системі. Тож фінансовий тил під надійним захистом.

Національний банк докладав, докладає і буде докладати всіх зусиль для того, щоб система електронних платежів працювала в звичайному режимі, без жодних перебоїв.

 

Тому Кирило Шевченко звернувся і закликає операторів торговельних мереж та заправних станцій – від малих до великих – не допускати жодних відмов в прийнятті безготівкової оплати.

«Своїми необґрунтованими відмовами ви наражаєте всіх, і в першу чергу населення, на додаткову небезпеку, оскільки і користування готівкою, і інкасація, яка нерозривно пов’язана із обігом готівки, в умовах воєнного стану є додатковим і жодним чином не виправданим ризиком», – наголосив Шевченко.

Банківська система продовжує забезпечувати всі необхідні інфраструктурні та технологічні  рішення для використання POS-терміналів для здійснення оплат.

«Не приймати платіжні картки зараз – це щонайменше непатріотичний крок, якому немає жодного виправдання. Особливо сьогодні, коли Україна демонструє  світові безпрецедентний приклад героїзму, мужності і єдності перед обличчям зла», – додав Кирило Шевченко.