На Варвинщині підтверджено два випадки інфікування коронавірусом

Це відбулося 23 квітня шляхом ПЛР-тестування щодо двох осіб з підозрою на COVID-19. Зокрема, у Прилуцьку міську лікарню – заклад першої хвилі для хворих і з нашого району, було госпіталізовано мешканку с. Журавка з гострою двосторонньою пневмонією. 49-річна жінка, на жаль, померла. Інфікування підтверджено і у  медпрацівника Варвинської ЦРЛ, котра контактувала з журавською хворою.

Тому план дій щодо ліквідації надзвичайної ситуації, тобто локалізації осередків інфікування у селі і медзакладі, встановлення контактних осіб і забезпечення медичного і санітарного нагляду за ними, організації дезінфекції та інших карантинних заходів сьогодні, 24 квітня, розглянула районна комісія з  питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яку очолює перший заступник голови РДА Володимир Левадний. У роботі комісії взяли участь голова райради Петро Бакуменко, керівники медзакладів району Юрій  Полонець (ЦРЛ), Роман Колодежний (центр первинної медико-санітарної допомоги), представники селищної і сільських громад, зокрема, Журавки – Оксана Теслицька,  служб критичної інфраструктури – санітарного нагляду, Держпродспоживслужби, ДСНС та інші. Засідання відбулося на відкритому повітрі, у стислому форматі.

Як інформував В. Левадний, чоловік журавської померлої пацієнтки теж перебуває у прилуцькому стаціонарі, очікуючи результатів тестування, двоє доньок вдома на самоізоляції, виконано огляд і опитування, у всіх стостерігається підвищення температури. Встановлюється коло контактних осіб, потребуватимуть тестування й медики, які контактували з хворою.

Село Журавка рішенням обласної комісії буде визнано осередком спалаху коронавірусу, тому всім службам слід вжити необхідних заходів відповідно до алгоритму дій у такій  ситуації. Зокрема, на трьох виїздах із села буде встановлено  КПП, аби забезпечити температурний контроль тих, хто рухатиметься транспортом. При виявленні осіб з підвищеною температурою з таких братимуть зобов`язання про самоізоляцію та вживатимуть необхідних заходів. При температурі 38,5°С викликатиметься екстрена допомога. За місцем проживання, роботи, в громадських місцях проводитиметься дезінфекція тощо. Особливої уваги медиків, ОМС, інших служб потребує встановлення кола контактних осіб.

Щодо варвинського медика, інфікованого коронавірусом, звучала така інформація: жінка почувається нормально, перебіг захворювання безсимптомний, проте тестування його виявило. Коло осіб, з якими спілкувалася, визначено, організовано температурний контроль, тестування та дезінфекцію. Профілактично протестовано бригади первинної медицини та інфекційного відділення, наступного тижня відбудеться повторне тестування. Зважаючи на ці обставини, про закриття на жорсткіший карантин Варви і визнання населеного пункту осередком інфекції наразі не йдеться.

За повідомленням Ю. Полонця щодо ситуації в ЦРЛ, невдовзі з області надійде допомога респіраторами, захисними костюмами, швидкі тести у наявності мають, вони проводитимуться  тим, хто має ознаки захворювання. У закладі вжито всіх необхідних заходів, аби убезпечити персонал і пацієнтів від зараження.

На зібранні наголошувалося, що органам місцевого самоврядування та поліції  у ці вихідні, які є поминальними, слід організувати контроль кладовищ, аби уникнути скупчення людей на них, рекомендувати священослужителям проводити богослужіння без участі населення.

Оперативно і чітко розгорнути КПП, вжити всіх інших необхідних заходів слід невідкладно, наголошував Петро Бакуменко, адже саме у вихідні очікується інтенсивний рух населення.

Не легковажити правилами карантину, тримати соціальну дистанцію, уникати візитів до крамниць, медзакладів, банків тощо без нагальної необхідності, не поширювати неперевіреної інформації й не панікувати вкотре закликають населення медики і представники органів місцевої влади, адже небезпека поряд. Щоб локалізувати її, треба зусилля служб і свідомість мешканців району.

Є. Зима, фото автора

This slideshow requires JavaScript.