Число інфікованих коронавірусом у районі зростає

Коронавирус исчезнет ещё до разработки вакцины - профессор ШафалиновУвага! Небезпека поряд

Невтішні новини приніс новий день для Варвинщини: до двох осіб з Журавки (дружина померла, чоловік – на лікуванні) зі встановленим лабораторно діагнозом COVID-19 додалися дві їх доньки, а також літня сусідка, та ще одна пара журавчан, які не контактували з родиною покійної і джерело зараження може бути іншим. Тож наразі шість встановлених пацієнтів – журавчан.

У Варві, крім медпрацівниці, інформація про яку подавалася вчора, ПЛР-тестуванням підтверджено COVID-19 у двох осіб з однієї сім`ї, вони і ще літній чоловік з цієї ж родини (з пневмонією) госпіталізовані у Прилуках. Тож по Варві станом на 25.04 – чотири хворих (три – підтверджених тестуванням).  

Таку інформацію надано першим заступником голови Варвинської РДА В. Левадним, який є керівником робіт з ліквідації надзвичайної ситуації  в районі.

Розпорядженням  керівника робіт з ліквідації надзвичайної ситуації облдержадміністрації від 24 квітня 2020 року № 22 “Про заходи щодо протидії COVID-19 в м. Носівка, смт Варва та с. Журавка” вказані населені пункти визнано осередками спалаху небезпечної інфекції. Місцеві райдержадміністрації та виконкоми рад організовують дезінфекційні заходи, інформування населення про визначення меж територій карантину, встановлення на в’їзді/виїзді до с. Журавка контрольнопропускних пунктів ( в’їзд вантажного транспорту на територію с. Журавка Варвинського району дозволяється тільки для забезпечення життєдіяльності населення).

Триває виявлення контактних осіб для організації  самоізоляції  (особи, які визнані контактними, не мають права покидати межі зони карантину),  проводиться  тестування 1 хвилі осіб, які мали контакт з хворим на COVID-19.

Підрозділи ДСНС залучаються до  проведення дезінфекційних заходів в місцях, визначених органами місцевої влади, а також для інформування населення осередків зараження, поліція – до контролю за дотриманням режиму самоізоляції особами, які мали контакт з хворим на COVID-19,  чергування працівників на контрольно-пропускних пунктах в с. Журавка для перевірки документів і недопущення виїзду із населеного пункту осіб із числа контактних.

Розпорядження визначає, що  закриття спалаху відбудеться через 14 днів після одужання останнього хворого.

Є. Зима