На порозі зрілості і самостійності


Випускний вечір – одне із найгарніших свят у нашому селищі. Звісно, він найвагоміший для самих випускників, але для варвинців цей день теж завжди приносив немало задоволення. Проте через пандемію коронавірусу Варва цього року залишилася без улюбленого багатьма променаду випускників вулицями селища.

Не пощастило й цьогорічним випускникам, бо через карантинні обмеження у них не було ані останнього дзвінка, ані звичного випускного. Їх кольорові стрічки «Випускник 2020» нагадуватимуть і повертатимуть у несподіване завершення шкільного навчання із неочікуваним присмаком «дистанційно», адже вручення атестатів у школах відбулося у не дуже урочистій атмосфері і без гучного святкування. Взагалі свято випускників – 2020 увійде в історію як таке, що могло і не бути, та все ж відбулося.

Так, 2 серпня 43 творчих, талановитих, веселих, завзятих, відкритих і щирих вчорашніх одинадцятикласників Варвинського ліцею №2, їх батьки та вчителі таки відзначили випускний і зустріли схід сонця, мали можливість зробити світлини на пам’ять біля фотозони, аби закарбувати хвилюючі і трепетні, пам’ятні миті, коли позаду усміхається розчулено дитинство, а попереду – з цікавістю споглядає на нову стежку життя квітуча юність. Звісно, того вечора лунали музика й теплі слова побажань на адресу кожного випускника. Проте дві випускниці ліцею №2 доклали найбільше зусиль і наполегливості у навчанні і, як результат, отримали атестати з відзнакою і золоті медалі – це Інна Пирень та Анна Шолом. Саме ж свято було хоч і не традиційно яскравим та гучним, зате неповторно душевним і пам’ятним, та пройшло в атмосфері любові і гордості за успіхи випускників.

Ось такий він – карантинний випускний. Без помпезних святкувань, без численного ескорту родичів і знайомих. Але не менш святковий і значимий в житті кожного юного варвинця, котрий стоїть на порозі зрілості і самостійності.

У добру путь в доросле самостійне життя, дорогі випускники. Здобувайте міцні знання і повертайтеся назад до рідного гнізда. І нехай певні неприємності, пов’язані з дистанційним навчанням і складанням ЗНО в умовах карантинних обмежень, залишаться для вас єдиною найбільшою прикрістю в житті.

Н. ПАЛЯНИЦЯ, фото надане випускниками