На підтримку поранених бійців і родин загиблих

Соціальний захист

Сувора реальність у час війни – поранення і втрати захисників.  Під вогневим шквалом супротивника, на жаль, оминути їх вдається не всім. Безперечно, ніякі кошти не компенсують втрату здоров`я, працездатності чи й життя, проте, коли біда сталася,  допомога на лікування та підтримка родини однак потрібні.  Що у таких випадках передбачається державою у період російської агресії?

У квітні уряд прийняв рішення про виплату по 100 тис. грн українським захисникам і захисницям, які лікуються від поранень чи потрапили в полон,  повідомляє Урядовий портал.

«1 квітня на засіданні уряду було ухвалене рішення про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів від 28 лютого 2022 р. №168 «Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їхнім сім’ям під час дії воєнного стану», – ідеться у повідомленні.

Відтак, зміни дозволять, зокрема до наказів про виплату додаткової винагороди, збільшеної до 100 тис. грн, включати осіб, які у зв’язку з пораненням, пов’язаним із захистом Батьківщини, перебувають на стаціонарному лікуванні в закладах охорони здоров’я, включаючи час переміщення з одного в інший лікарняні заклади, або ж перебувають у відпустці для лікування після тяжкого поранення за висновком військово-лікарської комісії.

Крім того, прийняті зміни дозволять включати осіб, захоплених у полон або ж які стали заручниками, а також інтерновані в нейтральні держави або безвісно відсутні; а також особам, що загинули або померли внаслідок отриманих травм чи поранень, – за весь місяць, у якому особа загинула.

Врегульовано і порядок грошового розподілу одноразової допомоги у разі загибелі особи та визначення повного кола осіб, які мають право на її отримання. Сім’я загиблого отримує 15 млн грн, які рівномірно розподіляються між членами сім’ї – батьками та тими, кого утримував загиблий.

А  28 лютого уряд прийняв рішення про виплату військовослужбовцям, які воюють на передовій, по 100 тис. грн грошового утримання  на місяць. Це дає змогу забезпечити родинам військових гідний матеріальний рівень у цей складний період.

Хоча  коштів на соціальні програми у місцевих громадах вкрай бракує, адже бюджети через війну та економічну кризу не виконуються в повній мірі, проте Варвинська громада продовжує виплати допомог пораненим і родинам загиблих, започатковані ще для учасників АТО/ООС.  Так, з початку повномасштабного вторгнення РФ родинам чотирьох захиблих воїнів Варвинщини надано по 15 тис. грн, а також залучалася допомога благодійників на поховання. 6 осіб  отримали допомогу на лікування  – по 5 тис. грн., інформує відділ соціального захисту Варвинської селищної ради.

 

Матеріал підготовлено за підтримки Української Асоціації Медіа Бізнесу (УАМБ).