МИНУЛА ДОБА В ГРОМАДІ, 24.03

Як повідомлялося на щоденній оперативній нараді при селищному голові, доба у Варвинській громаді минула без порушень громадського порядку і надзвичайних ситуацій. Комендатська година діє з 19.00 до 6.00, несуть чергування патрулі у населених пунктах та спостережні пости.

  • 23 березня Прилуцькою військовою адміністрацією було передано для Варвинської громади невелику кількість гуманітарної допомоги: дитяче харчування, памперси. Допомогу передано соціальній службі, котра зможе підтримати  вразливі категорії населення. Як зазначає голова громади, Варвинщина, порівняно з іншими регіонами, перебуває у відносній безпеці, налагоджується забезпечення продуктами харчування торговельної мережі, тож безкоштовна допомога тим, хто її потребує, надається  виключно адресно, у пріоритеті – підтримка вимушених переселенців, які залишили домівки навіть без особистих речей. На вимоги місцевих жителів надавати всім безкоштовні продуктові набори чи засоби гігієни селищна рада роз`яснює: гуманітарні вантажі йдуть у ті громади і міста, які перебувають нині  у більшій скруті, котрі відрізані від світу окупацією. І закликає всіх до витримки, людяності, стриманості у потребах, щоб громада мала резерв допомагати тим евакуйованим громадянам, кого прихистила Варвинщина.
  • Як і протягом усього воєнного місяця, є проблеми у забезпеченні установ і населення пальним, черги за отриманням готівки у банках та до аптек, де асортимент ліків, на жаль, не відповідає попередньому рівню. Питання діяльності АЗС місцева влада порушує перед районною, торгівля і аптечна мережа намагаються переорієнтувати логістику, аби забезпечити попит.
  • З настанням тепла мешканці нашої мирної території, зокрема селища, немало яких нині перебувають не на роботі, а вдома, активно включилися у весняне прибирання своїх територій. Проте захаращують вулиці населених пунктів спиляним гіллям із садків. Селищна рада для його прибирання спрямувала комунальну техніку, проте після 30 березня безкоштовний для мешканців вивіз буде припинено. Техніку за відповідну оплату мешканці мають замовляти самостійно. З тими, хто буде складувати сміття і гілки на вулицях та в громадських місцях, працюватимуть  інспектор з благоустрою і поліція (адмінвідповідальність – штраф).
  • Внутрішньо переміщені особи та власники житла, котрі їх приймають, для постановки на облік можуть звертатися до відділів соцзахисту громади і району, аби у перспективі отримувати матеріальну допомогу (Докладніше у дописі https://www.varva-slovo.com.ua/pershij-krok-do-otrimannya-dopomogi-reyestraciya/)