ПЕРШИЙ КРОК ДО ОТРИМАННЯ ДОПОМОГИ – РЕЄСТРАЦІЯ

Як повідомляють ЗМІ, уряд започатковує програму  допомоги тим, хто нині через війну змушений полишити власне житло у містах і селах, що потерпають від обстрілів і окупації. Переселенцям і тим, хто їх приймає, надаватиметься певна матеріальна допомога.  Проте перший крок до її отримання  – встановлення відповідного статусу для осіб, прибулих на мирні території.

У Варвинській громаді, яка нині прихистила чимало мешканців Чернігова, Києва, Харкова та ін. міст, облік внутрішньо переміщених осіб здійснює відділ соціальної підтримки громадян управління соціального захисту населення Прилуцької РДА (знаходиться по вул. Шевченка, будівля колишнього дитсадка “Малятко”). Нині Єдина інформаційна база даних про ВПО перебуває у стані оновлення, тож спеціалісти фіксують відомості про переміщених громадян на паперових носіях, записують контакти. Коли база запрацює, громадяни отримають довідки, які підтверджують статус ВПО і зможуть претендувати на допомоги (2-3 тис. грн для дорослих і дітей).

Звертатися до відділу можна у робочі дні, з 9:00 до 13:00, при собі слід мати паспорт, ідентифікаційний код, свідоцтво про народження дитини. Довідки за тел. 2-11-96.

А от власникам житла, які безоплатно прихистили переселенців, слід звернутися до відділу соціального захисту Варвинської селищної ради (адмінприміщення по Шевченка, кабінет 7, з 8:00 до 17:00 – у робочі дні). Очікується, що на відшкодування компослуг держава надаватиме по 450 грн на кожного переселенця, нині ж органи місцевого самоврядування збиратимуть необхідні  відомості.

Отже,  стати на облік у новій громаді – це перший крок до отримання матеріальної допомоги від держави.