МИНУЛА ДОБА В ГРОМАДІ, 12.03

За повідомленням селищної ради, протягом минулої доби (п`ятниця, ніч на суботу)  у Варвинській  громаді  надзвичайних ситуацій не було, громадський порядок, комендантська година (18.00-6.00), заходи світломаскування – дотримувалися.

  • Спостережні пости працюють на ключових шляхах у громаді, у населених пунктах діє ефективне  патрулювання. Нині селищна рада веде роботу, аби забезпечити їх засобами захисту – жилетами, підсиленими металічними вставками.
  • Життєвоважливі комунікації у населених пунктах громади працюють без значних збоїв, окремі аварійні ситуації оперативно усуваються.  Є світло,  газ, вода, проте є перебої у роботі мобільних операторів та провейдерів інтернету. Щоб відновити мобільний зв`язок, якщо ваш оператор наразі не працює, скористайтеся підказкою https://www.varva-slovo.com.ua/yakshho-ne-pracyuye-vash-operator-mobilnogo/
  • Для торгівлі діє заборона на продаж алкоголю, обмеження на відпуск продуктів в одні руки, продаж має здійснюватися із застосуванням терміналів. За домовленістю селищної ради з Линовицьким цукрозаводом підприємці можуть безперебійно постачати цукор, ведеться пошук олії, у магазини щодня підвозяться свіжий хліб, ковбасні вироби ТОВ “Журавка”, свіжа “молочка”. У продажу з’являються тютюнові вироби – домовленість селищної ради із Прилуцькою фабрикою.
  • Як і раніше, складно відбувається забезпечення ліками. Серед селищних аптек регулярні поставки налагодила лише “Наша аптека” (заклади біля колишньої автостанції, у приміщенні поліклініки, 2 поверх). Ліків обмаль, відпускаються обмежено, проте напругу з протигіпертонічними препаратами дещо знято.
  • Відпуск пального (газу) за собівартістю здійснює  один з місцевих підприємців (газова заправка по вул. Космонавтів). Виручені кошти буде спрямовано на термінові потреби  громади. ПАТ “Укрнафта” надає суттєву допомогу пальним на потреби тероборони та інших служб.
  • У селищній раді і волонтерському пункті в телекомі  триває збір продуктів харчування тривалого зберігання, перев`язувальних матеріалів, у ліцеях селища небайдужі варвинці, педагоги, молодь плетуть маскувальні сітки і шиють білизну.  Є постійна потреба у матеріалах для маскувальних сіток, пошиву білизни, на бинти. Оголошення про термінові збори подаються на сторінках селищної ради, газети, у групах соцмереж.
  • У громаду прибувають біженці із “гарячих” точок, поки що  розміщуються здебільшого у рідних або шукають житло у найм. Є можливість поселяти переселенців у Леляківському таборі “Сонечко” (на 100 осіб, є опалення, приготовлені ліжкомісця тощо), у гуртожитку по вул. 9 Травня. Проте наразі кожен прагне знайти індивідуальне, комфортабельніше житло.

Як завжди, нагадуємо: дуже важливо зберігати спокій  і витримку,  кожен з нас має робити свою справу на підтримку  воїнів і забезпечення безпеки громади.