МАРМИЗІВКА ВІДЗНАЧИЛА СВІЙ 300-ИЙ ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ

Відзначення ювілею – це завжди дуже приємно. Це особливий час, коли згадуються всі хороші моменти, перемоги та здобутки. У цей день ювіляра щиро вітають, вручають подарунки, бажають всіляких гараздів. Тут схема, як кажуть, звична, але вона аж ніяк не нівелює святковість, особливу радість та піднесення від події, на яку кожен очікує і втішається її приходу. Все це було у суботу, 8 вересня, коли свій поважний ювілей – 300 років з часу першої писемної згадки – відзначало село Мармизівка.

Людно було на просторому майданчику в центрі села біля будинку культури, куди мешканці громади зійшлися, щоб поспілкуватися і посвяткувати. Це зайвий раз доводить, що навіть на околиці району вирує життя.

О чотирнадцятій годині з усіх вуличок і провулків стали збиратися на свято мармизівчани і макушани, з’їжджатися машини з інших сіл. Такі загальносільські урочистості – як ясна година посеред нелегких селянських буднів, безкінечної круговерті, коли за турботами й угору ніколи глянути. Це часина зустрічей і спогадів, для старших – побачення з юністю, приємне дозвілля і гарна пісня, для молодих – веселий відпочинок.
Ведучі свята Вікторія Кошовець та Альона Мовлян розпочали свято поетичними рядками про рідне село, а жіночий вокальний ансамбль присвятив свою пісню найкращому в світі рідному селу.

 

This slideshow requires JavaScript.

З щирими словами вітань з нагоди Дня села до присутніх звернулася сільський голова Галина Довбиш. Вона говорила про історію Мармизівки, зокрема про те, що село засноване 1718 р. полковим суддею Андрієм Себастьяновичем, який на той час у Озерянах тримав корчму. Спочатку це був хутір на 10 дворів, а потім Мармизівка почала розростатися на північ і на південь, на захід і на схід. Були часи, коли село налічувало 227 дворів, в яких проживало 480 сільчан. На жаль, нині в селі залишилося 140 дворів, в яких мешкають 326 жителів.

Вітаючи односельців зі святом Галина Володимирівна подякувала тим людям, які небайдужі до проблем громади, беруть активну участь у житті села, тим, хто допомагав під час підготовки до святкування. Це депутат обласної ради, голова обласної організації Аграрної партії України Сергій Гайдай, який надав матеріальну допомогу та подарунки для привітань сільчан, а для найменших мармизівчан і макушан – безкоштовний батут. ТОВ «Цукровик», зокрема його представник Володимир Гайдовський, виділили 5 тис. грн, продукти харчування, м’ясо. А умілі кухарі Алла Кащенко та Тамара Сліпченко приготували з них на святкування смачний куліш; завдяки фінансовій допомозі ТОВ «Харківецьке» і зокрема його директора Олега Карабки, працівники сільського будинку культури придбали нові сценічні костюми для самодіяльних артистів, а на святі присутні пригощалися смачними безкоштовними варениками і пиріжками; підприємці Віктор Дмитренко та Наталія Вишненко подарували солодощі для учасників святкового дійства, а депутат райради Світлана Сокол – коровай; Ба­ри­шівська зернова компанія, зокрема її директор Василь Стасовський, прид­бали фарбу, аби навести лад в центрі села, а також привезли на ювілей села самодіяльних артистів. А далі очільниця села привітала подружні пари, які саме 8 вересня стали на весільний рушничок, і вручила їм подарунки – молодому подружжю Івана та Лілії Бабенків, яких вона розписала, вступивши на посаду голови села, та Йосипу Івановичу і Ніні Михайлівні Стеценкам, які поєднали свої долі цього дня півстоліття тому.

Подяки та грошові подарунки отримали й колективи мармизівських СБК, ЗОШ І ст., ФП, ДНЗ «Яблунька», які своїми здобутками прославляють своє село. За соціально-економічний розвиток села очільниця громади вручила подяки сільгосппідприємствам, які обробляють мармизівські і макушиські землі – регіональному директору ТОВ «Баришівська зернова компанія» Василю Стасовському, керівництву СТОВ «Цукровик», директору ТОВ «Харківецьке» Олегу Карабці.

До теплих слів привітань приєдналися представник народного депутата України Олександра Кодоли Володимир Андрієнко, заступник голови районної організації Аграрної партії України Микола Демиденко, депутат районної ради Світлана Сокол, директор ТОВ «Харківецьке» Олег Карабка, регіональний директор Північного регіону Полтавської області ТОВ «Баришівська зернова компанія» Василь Стасовський.

Після гарних слів про село, його мешканців, історію, минуле, сучасне, щирих побажань, продовжилося віншування сільчан, які творять історію і сьогодення Мармизівської громади.

З нагоди свята депутат обласної ради, голова обласної організації Аграрної партії України Сергій Гайдай підготував чимало відзнак і подарунків для сільчан. Зокрема, ними потішили односельців, які пройшли через чорнобильське пекло – Миколу Козаченка, Віталія Москальця, Миколу Довбиша, Івана Пащенка, Миколу Усика; вдову ветерана Великої Вітчизняної війни На­та­лію Миронівну По­кидь­ко; воїнів-інтернаці­о­на­ліс­­тів Михайла Ва­сюка і Володимира Виш­ненка; воїнів АТО Сер­гія Вишненка і Сер­гія Кириченка; найстаршу і найшанова­нішу жительку села На­дію Никифорівну Про­копенко, якій виповнилося 93 роки; найменшого піврічного макушанина Вову Буланенка; багатодітні родини Анатолія і Наталії Сліпченків, Де­ниса і Оксани Буряків, Сер­гія і Насті Буланенків, Віталія і Юлії Козаченків; подружню пару-ювіляра Петра Андрійовича і Ольги Антонівни Васюків, які разом уже 65 літ. Приймали вітання і сімейні пари, які нещодавно стали на весільний рушничок – Сергій та Тетяна Вишненки, Олег та Віта Гладуни. За участь у виставці вишиванок відзначено майстринь Наталію Бабенко і Світлану Усик. А відзнаку «Краще обійстя» урочисто вручено сім’ї Віталія і Валентини Дзюбів.

А далі… Все закрутилось, переплелось, замайоріло різними барвами. Кожен виступ став гарним доповненням святкової атмосфери. Радували око маленькі таланти вихованців місцевих садочка і школи, зачарували виконанням народних пісень учасниці жіночого вокального ансамблю, підняли настрій жартівливими виступами Надія Чепурна, Лариса Коваль і Алла Кащенко, а запальний танок у виконанні репбатальйону зірвав шквал аплодисментів, подарували сільчанам насолоду своїми виступами солістки Аня Мороз, Лілія Бабенко, дует Любові Устенко і Вікторії Кошовець. Своє рідне село вітали і юні жительки громади Діана Денисенко, Ірина Сліпченко, Оксана Хоменко. Гучна музика, цікава програма, яскраві костюми – додавали святковій атмосфері піднесеності та урочистості.

Потім свято продовжилося виступом самодіяльних артистів від Баришівської зернової компанії і дискотекою до пізнього вечора.

Раді були святу і старі, і малі. Це дає натхнення у трудових буднях, надію на краще життя в рідному селі.

Текст і фото Н. ПАЛЯНИЦІ