Майстриня, Богом обдарована…

На жаль, не всі варвинці знають Віту Шеремет, проте ті, хто знають, запам’ятають її надовго, адже до неї звертаються майже всі батьки дошкільнят, яким педагоги ставлять непрості завдання: виготовити коника, ляльку-мотанку, ошатну вазу зі штучними квітами, віночки для виступів дітей, казкові костюми та багато інших цікавинок, в основному з природного матеріалу.

А мешканці селища, яким небайдужа доля Варви, однозначно знають Віту як вправного екодизайнера, адже саме вона своїми таємничими витворами радує душу й серце кожного, хто любить Варву і прагне, щоб мала батьківщина була ще кращою…

Тож, хто така Вікторія Шеремет?… Гарна, молода, енергійна та працьовита пані, яка народилася й виросла на квітучій Варвинській землі й з молоком своєї мами ввібрала все найкраще та найталановитіше: любов до рідної землі, бажання віддавати їй усю щирість і теплоту своєї широкої душі та бажання удосконалювати рідну Варву, щоб та стала ще красивішою, щоб кожний мешканець чи гість Варви пишався з того, що потрапив у невеличке, ошатне й мальовниче містечко, щоб не соромно було за те, що ми живемо тут.

Після закінчення середньої школи Вікторія навчалась у Прилуцькому гідромеліоративному технікумі. Потяг до прекрасного відчула з дитинства. Над усе любила малювати, мріяла стати художницею, з величезною радістю та захопленням відвідувала уроки образотворчого мистецтва Оксани Юріївни Хоменко. Найкраще Віті вдавалось зображувати пейзажні сцени…

…Пройшов час… Подорослішала Вікторія, але захоплення не залишили її… Заглядаючи у всезнаючий Інтернет, вона розвивала свої необмежені здібності, а тому пішла далі, виготовляючи поробки із природного матеріалу, вироби з дерева, соломи, очерету, пластику чи будівельних матеріалів.

Нині Вікторія Шеремет працює в загоні благоустрою Варвинської селищної ради, де втілює своє надзвичайне хобі. Вона була й залишається скромною людиною, яка не рекламує свої неперевершені здобутки. І, напевне, ніхто й не знав би про талант прекрасної українки, аби не випадок: терміново потрібно було підмалювати дорожнє панно при в’їзді у Варву, а художниця, до якої, зазвичай, ми звертались, була відсутня, і я доручила зробити це Віті. Реконструкція вийшла на славу, і з цього часу все й почалося: фотозона «Українська садиба», конструкції на площі, скульптурки в «Казковому містечку», новорічна «Мишка» та ялинковий «Бичок-2021-го».

Наш невеличкий, але ошатний скверик, що в центрі селища, носить романтичну назву – «Казкове містечко». І щоб справді він став казковим, бажано було б його наситити казковими героями, яких пані Вікторія виготовила вже понад сорок. Тож весною працівники загону благоустрою виставлять їх на зелених газонах «Казкового містечка» та розмістять «пташок» на гілках дерев.

Крім того, ми з Вітою маємо феєричну мрію: облаштувати в сквері ще одну фотозону – «Водоймище», й наша рукодільниця готує для цього імпровізовані фігурки звірят і птахів.

– Віточко, звідки черпаєте фантазію для виготовлення витворів?

– Інколи сама вигадую, а здебільшого Інтернет допомагає, роблю поробки, часто вишиваю бісером та нитками.

– І насамкінець, така талановита особистість не може не мати життєвого креда. Яке воно у Вас?

– Бути вірною в усьому, за що берусь чи з чим маю справу, а в цілому моє ставлення до людей є адекватним ставленню їх до мене…

– Шановна Вікторіє Миколаївно, Ви є окрасою загону благоустрою Варвинської селищної ради, родзинкою нашої ошатної Варви, ми пишаємось Вами, адже, дякуючи Вам, наше селище стає красивішим, набирає нових обрисів.

Здоров’я Вам та успіхів у всіх Ваших планах і задумах. Нехай Бог захищає та оберігає Вас і примножує Ваші таланти, які Ви з успіхом будете використовувати для розбудови Варви та Варвинщини.

Дякую Вам за працю!

Валентина САВЕРСЬКА-ЛИХОШВА,
Варвинський селищний голова