Лише чотири сільські старостати – нова реальність громади

Із сесії селищної ради

Внесення змін до складу старостинських округів з врахуванням законодавчого обмеження – округ повинен мати не менше 500 мешканців, та низка організаційних рішень, пов`язаних з цим, певно, були ключовими на жовтневій, 17-ій, сесії селищної ради. Нова конфігурація старостатів – укрупнені Озерянський (села Озеряни, Берізка, Тонка, Брагинці, Кухарка, Боханів, Хортиця, Мармизівка, Макушиха) і Гнідинцівський (села Гнідинці, Остапівка, Дащенки, Мудре, Богдани, Сіриків) округи, Антонівський і Журавський – у попередньому складі, села-сателіти Варви: Калиновиця, Леляки, Світличне – без округів, підпорядковані селищу – обговорювалася доволі довго, з часу ухвалення законодавчих змін, і була проголосована вже із другої спроби.

І цього разу рішенню передувало напружене обговорення. Зокрема, низку нарікань висловили голова місцевої парторганізації ВО “Батьківщина” В. Неліпа – староста с. Леляки, де скасовується округ, депутат В. Нечай, які вважають, що такі зміни порушують принципи реформи децентралізації. Відповідно змін не підтримала й фракція “Батьківщини” у раді. Процедура вивільнення старост триватиме два місяці, наступного року економія коштів складе близько 2 млн грн, йшлося в обговоренні.

Заходи економії торкнулися й штату ради – окремі відділи об`єднано чи реорганізовано, відтак оновлено положення про сектори: юридичний; соціального захисту населення, у справах сім’ї, молоді та спорту; а також відділу житлово-комунального господарства, благоустрою та цивільного захисту і затверджено скорочений штатний розпис.

А відкривав сесію земельний блок. Цього разу його було розглянуто у швидко, без тривалих обговорень. Голосували й зазвичай “принципово-показово” неголосуючі депутати опозиційних фракцій, хіба за невеликим винятком. Надано дозвіл на виготовлення документації щодо передачі у власність для ведення особистого селянського господарства і садівництва на 44 ділянки, більше 200 ділянок – передано у власність, розгляд 73-х заяв відтерміновано, 18 громадянам відмовлено в наданні ділянок (право на приватизацію використано або бажані ділянки вже приватизуються тощо).

Як зазначав керівник земельної служби громади Є. Ігнатенко, наразі заяви пишуть на яри, болота, заліснені землі, городи, що перебувають у користуванні, тому разом із представниками земельної комісії спеціалісти виїздять на місцевість, вивчаючи можливість надання у власність, резервуючи ділянки під заліснення.

До інвестиційно привабливих ділянок (продаж з аукціону) включено “сотку” землі у мікрорайоні “Нафтовик” (міні-пекарня ініціює придбання); ДП «Прилуцьке лісове господарство» передано у постійне користування майже 60 га земель на території громади під заліснення (Калиновиця, Леляки, Антонівка, Журавка, Варва); надано дозвіл на передачу в суборенду землі, орендованої ФГ “Обрій (53 га в Брагинцях), і збільшено орендну плату за неї до 12%; 2 га в с.Антонівка (під господарськими будівлями) передано в оренду власнику В. М. Якименку; 5 громадян, хто вже використав право приватизації землі, взяли городи в оренду (від 8 до 60 “соток”); надано дозвіл на розроблення документації на ділянку Світличненської школи та ухвалено низку інших земельних рішень.

Майнові і рганізаційні рішення сесії: передано на баланс КП “Журавка” місцеві водяні свердловини, а от колишню, стару, будівлю амбулаторії – прийнято на баланс селищної ради з тим, аби в подальшому можна було перевести у житловий фонд; діловоду с. Богдани робоче місце визначено у приміщенні школи, с. Брагинці, Дащенки, – у ФАПах, (щоб не опалювати кілька спорожнілих будівель). А от у Калиновиці навпаки ФАП перебереться у будівлю колишнього старостату, як і в Світличному – до старостату переведуть медзаклад і бібліотеку.

Рішенням сесії припинено діяльність Варвинського клубу-кінотеатру – перший крок до визначення подальшої долі його будівлі (оренда, продаж тощо). Хоч він колишніх функцій фактично не виконував, проте на ліквідацію потрібен був міністерський дозвіл.

Зміни до програми ЖКГ стосувалися фінансової допомоги КП “Господар” – 159,1 тис. – компенсуються збитки на вивезення ТПВ за відсутності обгрунтованого тарифу, КП “Покровське” – 175 тис.

Майже 6 млн грн коштів перевиконання селищного бюджету за 9 міс. рішенням ради спрямовано на потреби медичних, соціальних, освітніх закладів, чим забезпечено видатки на зарплату листопада включно, а також інші нагальні потреби.

Як інформувала начальник фінвідділу М. Кузьмич, цього року на підтримку лікарні із селищного бюджету виділено 11 млн грн (торік – 6,4 млн).

За пропозиції фракції “Євро­пейської солідарності” рада підтримала звернення до вищих органів влади щодо виплати “13-ої” пенсії пенсіонерам, компенсації громадам вартості газу – теми популярні чи й навіть популістичні, як коментував гнідинцівський депутат-аграрій М. Бойко, а от чи матимуть політичні ігрища практичне продовження – то вже питання наступне. Чому ж ініціатори не платили, як були при владі, запитував він. Не забирати батьківщинівського “хліба” – теми Ю.Тимошенко, жартома просили порошенківців й колеги з цієї фракції…

На цій саркастичній ноті завершувалася напружена і голосна сесія, втім такими ці зібрання у громадівській мерії є вже традиційно. І легше не буде, бо коштів у селищній скарбниці менше, аніж потреб…

Є. Зима, фото автора

This slideshow requires JavaScript.