Алло, “Суспільне” шукає власкорів…

Увага, цікава вакансія

Днями у стінах Варвинської публічної бібліотеки відбулася дещо незвична для нашої глибинки зустріч – представники Національної суспільної телерадіокомпанії України, зокрема її Чернігівської філії формують мережу власкорів у громадах, отож через соцмережі запросили до співпраці і тих варвинців, хто хотів би спробувати себе у журналістській справі. Майбутній власкор Суспільного отримає зарплату (до 10 тис. грн) і техніку для роботи, проте пройшовши необхідні відбір і онлайн навчання. Поле діяльності – громада і до 50 км у радіусі від неї.

Що ми знаємо і розповідаємо іншим регіонам про Варву? А майже нічого, говорив продюсер новин Чернігівської філії Андрій Тіток. Хіба те, що тут найвища середня зарплата серед громад і вона вважається багатою, що влітку у селищі вирували мітинги щодо невтішних перспектив місцевих медицини і освіти, що ми на старті коронаепідемії були у сумних лідерах за смертністю. Але ж це далеко не все, чим живе і що переживає Варвинщина. Подібна ситуація і щодо інформування з інших, віддалених від обласного центру південних громад, – Срібного, Талалаївки, Прилук. Відтак, заручившись фінансовою підтримкою посольства Нідердландів, Сус­­пільне організовує навчання майбутніх власкорів.

Ті учасники цього проекту, кому не пощастить з працевлаштуванням у мережі національного мовника, теж отримають цінний досвід на навчаннях і тренінгах онлайн (грудень-січень): як працювати з інформацією, як правильно знімати і монтувати відео та фото, і також зможуть інформувати про цікаві і важливі події в громадах повідомленням на ресурси Суспільного, в соцмережах.

Як підкреслив А.Тіток, такі вміння у сучасному світі допомагають вирішувати ті чи інші проблеми, надавши їм широкого резонансу. Хоче Суспільне розповідати і про чимось цікавих мешканців громад, унікальні традиції та інші цікавинки.

Обмежень – вікових, за статтю чи попередньою професією – немає, лиш би було прагнення навчатися і ефективно працювати в інформаційній сфері. Запрошують обласні медійники на тренінги і старшокласників та студентів, хто в майбутньому бачить себе у цій професії.

На жаль, зустріч з представниками суспільного мовника у нашій бібліотеці велелюдною не була. На неї прибули переважно ті, хто не знайшов вирішення на місцевому рівні певних конфліктів. Проте, як зазначав новинний продюсер обласної філії, при подачі матеріалів із регіонів обов`язкові неупередженість, збалансованість інформації, донесення позиції всіх сторін конфлікту.

Отож, хто хоче приєднатися до мережі власкорів Суспільного або просто повчитися грамотному поводженню у інфопросторі, до 19 листопада може зареєструватися на

навчання на сайті мовника за посиланням

https://academy.suspilne.media/forms/stvorennya_giperlokalnoyi_merezhi_zhurnalistiv

(зручний перехід за QR-кодом).

Є. ЗИМА, фото автора

This slideshow requires JavaScript.