Липнева сесія ради громади: фінанси, округи, майно, церква…

Із сесії селищної ради

21 липня відбулася чергова, 28-а сесія селищної ради, розглянувши низку поточних фінансових та організаційних питань життєдіяльності громади. Хоч порядок денний містив до десятка питань (у воєнний час питання передачі у власність землі не розглядаються, розгляд таких заяв відтерміновується на період воєнного стану навіть після рішень суду), проте серед них виявилися непрості, дискусійні.

Зокрема, засідання відкривалося таким: “Щодо скасування рішення Виконав­чого комітету Варвинської селищної ради №111 від 19 травня 1994 року”. Воно, мабуть, було запропоноване у продовження епопеї нездійсненого об’єднання церков під егідою єдиної української, як ініціювали у своєму зверненні до ради чимало варвинців.

Як було з’ясовано радою через низку запитів до держустанов, будівлю, якою фактично користується парафія Різдва Пресвятої Богородиці УПЦ, у власність не оформлено належним чином, землю селищною радою надано у користування релігійній організації чомусь з іншою назвою – помилково чи з інших причин.

Як вбачається з хронології сесійних засідань, парафія згаданого храму на зміну свого статусу не пішла, а рада розпочала процес упорядкування майнових питань.

Зі своїми запереченнями виступив настоятель храму Г. Луценко. Навів аргументи, зацитував законодавство і судову практику з таких правовідносин, проте наразі для депкорпусу, як і більшості українців, схоже, існує тільки один вагомий аргумент – приналежність до патріархату. Відтак рішення, яким надавалася у користування земля, було скасоване одноголосно.

Рішення “Про надання дозволу на спеціальне використання природних ресурсів у межах території та об’єктів природно заповідного фонду місцевого значення гідрологічного заказника «Полівщина» Чернігівської області” (на ведення санітарних рубок лісівниками “Варварайагролісництва”), відтерміноване з минулої сесії, після ретельнішого вивчення земельною комісією і обстеження ділянок ухвалили – зменшивши запитувані обсяги. Санітарні рубки дозволили лише в районі “Саги”.

На липневу сесію виносилися зміни щодо складу старостинських округів за результатами судового оскарження одним із колишніх старост процесу укрупнення старостатів. Тоді Калиновиця, Леляки, Світличне і Воскресенське не доєднувалися до інших старостинських округів. Суд вказав, що це слід зробити. Відтак було запропоновано Калиновицю і Леляки включити до Озерянського округу, Світличне – до Гнідинцівського, Воскресенське – до Журавського. Таку конфігурацію підтримали не всі з депутатів, відтак рішення поки що не прийнято, вивчатимуться інші варіанти.

Для вирішення проблеми забезпечення ліками Озерянського округу (тут наразі немає жодного аптечного пункту) одним з рішень сесії надано дозвіл на залучення до роздрібної торгівлі лікарськими засобами працівників місцевої амбулаторії, які мають медичну освіту.
Іншим рішення внесено зміни до порядку надання службового житла з тим, аби врегулювати проживання у тимчасово вільній квартирі, придбаній для лікарів, переселенців із окупованого Сєвєродонецька. У родині троє дітей і особа з інвалідністю, відтак громада опікується їх комфортним розміщенням.

Змінами до цьогорічного бюджету (рішення виконкому і сесії) спрямовано додаткове фінансування на підготовку навчальних закладів до роботи в новому навчальному році в очному режимі. Зокрема, на придбання захисного модуля (укриття в Озерянській школі) буде спрямовано 1,2 млн грн, на ремонт укриття у селищному ліцеї №2 – близько 600 тис. грн.

Записала Є. Зима

This slideshow requires JavaScript.