Кулінарія працює, м`ясний працювати мав би, хлібзаводів вже не згадуйте…

Діалог: влада-громада

„Головам правлінь обласної і районної споживспілок, районних держадміністрації і ради, селищної ОТГ… Ми, мешканці селища, просимо надати відповідь, чому зачинено м`ясний павільйон на ринку і яка подальша його доля? Між мешканцями селища йдуть чутки про закриття кулінарії і що там розмістять гральні автомати. Варвинці проти цього… Хочемо ще запитати, чому у сусідніх райцентрах і до цього часу працюють маслозаводи, пекарні тощо, а Варва, котра вважалася найбагатшою і мала чимало робочих місць, тепер купує хліб і молоко з Прилук, Пирятина, Лубен. Невже наші люди не можуть виробляти все це і мати заробіток?..” З таким листом, і проханням залучити коментарі від згаданих адресатів до редакції районної газети звернулися мешканці селища Н. Гунчак, Н. Щербак, Л.Гринюк, А.Дятлова та ін. (всього 32 підписи).

Відповідні інформаційні запити газета адресувала керівництву споживспілки та місцевих владних органів. Щоб надати роз`яснення, голови РДА і райради Любов Доля і Петро Бакуменко зібрали нараду, у якій взяла участь голова райСТ Галина Андрущенко.

Щодо роботи „Кафетерію” у селищі (таку офіційну назву має заклад, котрий варвинці звикли називати кулінарією) Галина Василівна повідомила, що цей кондитерський підрозділ споживспілки свою роботу згортати не планує, натомість хочуть збільшити асортимент продукції.

Щодо функціонування м`ясного павільйону на ринку – ситуація складніша й неоднозначна. Як з`ясувалося в ході обговорення, внаслідок конфлікту між селищною радою і райСТ щодо оренди всієї ринкової території (селище намагалося право оренди території ринку продати з аукціону, а райСТ – продовжити договір оренди без того аукціону, наразі спір розглядається у судовому порядку) територія ринку, і під павільйоном зокрема, нині орендаря не має взагалі.

– Ми працювати і розвиватися хочемо, за оренду землі із селищем судимося, – зазначила Г. Андрущенко. – Якщо взяти по інших районах, то споживчі товариства орендують землю під 3-5%, у нас – усі 12, і то не дали. Оскільки землі не надано, ми припинили діяльність на ринку.

Як стверджувала представниця споживспілки, не володіючи землею хоч на праві оренди, підприємство не може вести тут свою діяльність, відтак павільйон зачинено. Щоправда, станом на початок березня власник приміщення – райСТ, дозволив лабораторії санветекспертизи користуватися його частиною. Щоб оформити землю під самим павільйоном – перепон немає теж. Відтак учасники наради зауважували: замок на дверях схожий на елемент тиску громадським невдоволенням у згаданій суперечці. Тому рекомендували споживчому товариству відновити роботу м`ясного павільйону.

У місячний термін офіційно свою позицію у відповідях на запити газети надали облспоживспілка, райСТ (доводимо до відома читачів першу, надіслану з області, адже зміст майже ідентичний) та районна рада й РДА, котрі теж друкуємо. Чи взято до уваги рекомендації щодо відновлення роботи м`ясного павільйону– на жаль, засвідчують зачинені двері.

Обговорили на нараді й нарікання варвинців на відсутність місцевих підприємств переробки сільгоспсировини. Як зазначалося, започаткування таких – нині це питання виключно приватної власності. Щоб створювалися нові виробництва, потрібне пільгове кредитування і попит на вироблену продукцію. У приклад наводили хлібопекарське виробництво у ТОВ „Журавка”, зазначивши, коли б споживачі купували цей хліб і здобу, можна було б збільшувати потужності. Свого часу, коли варвинці переключилися на прилуцький „подовий”, спочив у Бозі варвинський хлібзавод. Нині цю нішу заполонили з десяток виробників. Про збереження решти місцевих підприємств теж треба було думати, продаючи їх акції у ході приватизації…

До друку підготувала Є. Зима, фото автора

This slideshow requires JavaScript.

«Не що інше, як наклеп…»

Відповідно до вимог установчих документів Спілка споживчих товариств “СПОЖИВЧА КООПЕРАЦІЯ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ” не втручається у внутрігосподарську діяльність кооперативних організацій та підприємств споживчої кооперації, а лише контролює виконання ними статутних положень, дотримання законодавства України та нормативних документів вищих кооперативних органів управління.

Стосовно припинення роботи в смт. Варва «Кулінарії» (кондитерського виробництва), м’ясного павільйону на ринку та ймовірності використання цих приміщень за іншим призначенням повідомляємо, що згідно наявної інформації всі кафетерії та цехи Варвинського райспоживтовариства працюють в нормальному робочому режимі. Про закриття кухні та кафетеріїв мова не йде.

Інформація про використання нерухомого майна райспоживтовариства для розміщення ігрових автоматів – не що інше, як наклеп та поширення неправдивої інформації, з метою викликати негативне ставлення до райспоживтовариства.

Щодо припинення роботи ринку Вар­вин­ського райспоживтовариства, то внас­лідок, на нашу думку, протиправних дій посадових осіб за сприяння органів місцевого самоврядування минулого скликання, під час дії договору оренди земельної ділянки, на якій розташований м’ясний павільйон та інші об’єкти Варвинського райспоживтовариства, влітку 2017 року без відома орендаря (споживтовариства) здійснено поділ земельної ділянки, з метою передати територію ринку в оренду іншим зацікавленим особам. На неодноразові звернення Варвинського райспоживтовариства до органів місцевого самоврядування про врегулювання ситуації та укладення договору оренди сесія місцевих депутатів постійно відмовляє в прийнятті рішення. В результаті цього заблоковано роботу ринку, а Варвинське райспоживтовариство звернулося за захистом своїх прав до суду. Розгляд справи на даний час триває.

Правління Спілки споживчих товариств “СПОЖИВЧА КООПЕРАЦІЯ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБ­ЛАСТІ” постійно виступає за розвиток власної мережі торгових об’єктів та закладів харчування кооперативних організацій, оптимального та раціонального використання наявних ресурсів.

С. Г. САЛІЙ, заступник г лови правління
Спілки споживчих товариств «Споживча кооперація Чернігівської області”

Рекомендовано відновити роботу

2 березня 2018 року на нараді при голові районної державної адміністрації розглянуто скаргу жителів Варви щодо роботи закладів Варвинського районного споживчого товариства: закриття кафетерію у центрі Варви та м’ясного павільйону на ринку.

Керівник райСТу Г.В. Андрущенко надала відповідні пояснення та запевнила, що кафе райспоживспілки не планується закривати, а навпаки -найближчим часом розширять асортимент продукції. Призупинення роботи м’ясного павільйону пояснила закінченням договору оренди земельної ділянки ринку, укладеного із Варвинською селищною радою. За результатами обговорення Варвин­ському районному споживчому товариству рекомендовано відновити роботу м’ясного павільйону.

П.І. Бакуменко, голова районної ради

Спірне питання вирішується в судовому порядку

2.03.2018 року при голові районної державної адміністрації Долі Л.В. відбулась нарада за участю голови районної ради Бакуменка П.І., голови правління райСТ Андрущенко Г.В., в.о. начальника управління Держпродспоживслужби у Варвинському районі Петрієнко С.М. та засобів масової інформації щодо розгляду колективного листа мешканців смт Варва з питань подальшого функціонування м`ясного павільйону на території ринку та кондитерського цеху Варвинського райСТ.

За інформацією голови правління райСТ Андрущенко Г.В. припинення діяльності кондитерського цеху не планується. Підприємством проводиться робота щодо збільшення обсягів виробництва та розширення асортименту продукції.

Робота м`ясного павільйону припинена в зв’язку з закінченням договору оренди земельної ділянки, на якій знаходиться приміщення. Спірне питання щодо продовження оренди земельної ділянки між Варвинською селищною радою та Варвинським райСТ вирішується в судовому порядку.

Л.В. Доля,
голова районної державної адміністрації