Краса, патріотизм, історія на журавському «Заріччі»

Громадська ініціатива

Оновленою красивою зупинкою для громадського транспорту, оздобленою патріотичними розписами пензля місцевого художника Віктора Микитченка, заквітчаною клумбою на «трикутнику»-перехресті віднедавна зустрічає гостей села і району мальовничий приудайський куток «Заріччя». Немало охочих фотографують ту красу, аби поділитися в соцмережах, просто радіють, що українське село, попри безгрошів`я і зневіру, може бути таким.

Будь-яка спільна справа у громаді завжди вдається, коли її ініціюють і підтримують люди. Ось і тут небайдужі кутчани Олександр Пилипченко, Світлана Троян, Олена Жила та інші, хто підсобив коштами й особистою працею, змогли подивувати односельців красою, патріотизмом, відновленою історією, втіливши їх в такій простій та утилітарній придорожній споруді.

Розпочинали з прибирання, ремонту, облаштування клумб, а далі кинули клич поміж сусідів про збір коштів на розпис зупинки. Відгук був щирим, а коштів на спільну добру справу зібрали навіть більше, ніж досить.

Художник попрацював на радість сільчанам і во славу історичної Журавки. Тут відновлено одну з її сторінок, пов`язану з відомим козацьким родом Лукомських. Зокрема, зображено родинний герб і портрет Родіона Івановича Лукомського – Пирятинського межового судді, журавського поміщика, який свого часу товаришував з Тарасом Шевченком і увічнений на портреті, виконаному митцем. За переказами, з журавською садибою Лукомських пов’язана легенда про закопані рукописи Кобзаря…

Спілкуючись біля оновленої зупинки з ініціаторами цієї справи, цікавлюся й поточними проблемами сільчан. У цьому багатолюдному, розвинутому селі, де збережено тваринництво і з`явилося немало підприємців, на жаль, бракує елементарного: організованого вивозу сміття і його цивілізованої утилізації, прибирання і догляду за громадськими місцями, цікавого дозвілля, особливо для молоді. Сільчани готові й особисто докласти рук, аби жити краще. Затримка – за організацією і зусиллями з боку місцевої влади.

Є. Зима, фото автора

This slideshow requires JavaScript.