Конкурс на керівника у «первинці» починається «по новій»,

питання наповнення селищної казни вивчатиме робоча група, стартує коригування тарифів на воду у селищі, «добро» підприємцям на автостоянки – таким був останній травневий виконком селищної ради. Засідання провела селищний голова В. Саверська-Лихошва, участь узяли перший заступник В. Гармаш та інші керівники й спеціалісти ради, старости сіл.

Із засідання виконкому селищної ради

Як поінформував заступник голови Олександр Філоненко, у віданні якого гуманітарна сфера громади, конкурс на директора КНП «Варвинський центр первинної медико-санітарної допомоги» наразі не відбувся – кандидатур на нього подано не було. Оголошувався він у зв’язку із судовим оскарженням результатів конкурсу, за яким після В.І. Панченка заклад очолив Р.О. Колодежний. Роман Олексійович нині виконує обов’язки директора, проте призначення має відбутися за новим конкурсом серед претендентів на посаду. Після затвердження основ­них документів центру – організа­ційної структури і штатного розпису, які було схвалено виконкомом того дня, конкурсна процедура розпочне­ться заново.

Як звучало у ході засідання, крім фінансування, що надходить місцевій «первинці» від НСЗУ, цього року громада дофінансує потреби закладу на 2,5 млн грн – оплата праці персоналу сільських ФП, протиковідні заходи, енергоносії, пільгові ліки тощо.

Рішенням виконкому було створено робочу групу з питань легалізації виплати заробітної плати, зайнятості населення та детінізації доходів. Як окреслив її головне завдання перший заступник голови Віктор Гармаш, це забезпечення виконання дохідної частини селищного бюджету, пошук резервів його наповнення. До складу групи увійшли не тільки спеціалісти ради, а й представники податкової служби і центру зайнятості.

Щодо необхідності перегляду нормативів питного водопостачання у ході нової процедури коригування тарифів на водопостачання у селищі інформував начальник відділу ЖКГ і благоустрою Володимир Левадний. Нормативи, розроблені спеціалізованою установою, стосуються тих абонентів, хто користується водою без приладів обліку. Так, для квартири у багатоповерхівці з каналізацією і водонагрівачем це 6,41 «куба» на міс. для однієї особи, у індивідуа­льному будинку – 5,08. Полив присадибної ділянки – середньомісячне споживання 6 літрів на метр квадратний на добу.

Попередні нормативи розроблялися ще 2009 року, затверджувалися на тому ж рівні в 2019-ому. Принагідно доповідач повідомив, що комунальне підприємство шукає шляхи ширшого залучення населення до встановлення лічильників, що фіксуватимуть реальне споживання послуги і знімуть дискусії щодо плати за полив присадибних ділянок.

Травневий виконком надав дозволи на облаштування двох автомобільних стоянок біля об’єктів місцевих підприємців. Зокрема, для Наталії Сліпченко – магазин по вул. Шевченка,63, та для Олега Кваса – нового власника приміщення колишнього відділення «Авалю», Шевченка, 34. Як зазначала начальник відділу архітектури, містобудування і будівництва А. Булда, стоянки плануються по типу «кишені», зі збереженням наявних дерев обабіч дорожнього покриття.

Є. Зима, фото автора

This slideshow requires JavaScript.