КОМУНАЛЬНА СФЕРА – ЦЕ КОПІТКА ЩОДЕННА ПРАЦЯ, А НЕ КРИК І ПІАР

Діалог: влада-громада

У час, коли у селищній громаді і на Варвинщині в цілому розгортаються заходи з протидії коронавірусу, ситуація щодо захворюваності напружена, а переважна більшість працівників селищної ради перебувають на самоізоляції як контактні особи, директор КП “Господар” О.М. Щербатюк поширює у інтернет-мережі  інформацію, де, зокрема, нарікає на те, що селищною радою у недостатній мірі надається фінансова підтримка комунальному підприємству.

“Керівництво Варвинської ОТГ відноситься до КП «Господар» як до смертників, які якимось дивом кожного разу виживають, а для них це вистава (а що буде далі)”, – пише  він, вказуючи, що коштів на компенсацію різниці оскаржених тарифів недостатньо, у новому тарифі, ухваленому натомість, не закладено прибуток та премії для працівників КП «Господар» тощо.  “…в бюджеті анархія, там іде тільки проїдання коштів та бездарне їх використання” – наголошує він, збурючи надуманими  претензіями громадську думку.

Відтак селищна рада доводить до відома громадян реальний стан фінансової допомоги селищної ради своєму підприємству, базуючись на даних зі звіту  директора КП щодо наданих коштів і їх вивикористання станом на 28.04.2020 року (див. Звіт).

Акцентуємо увагу на тому, що, для прикладу, за низкою статей кошти підприємством так і не використано на даний час. Керівник КП порушував питання термінової заміни засувок на водогонах і ремонту бульдозера  – кошти надано радою ще в лютому, проте їх не використано в повній мірі, як і за іншими видатками. 

Принагідно нагадуємо всім, і керівництву КП особливо, що комунальна сфера – це щоденна копітка праця над поліпшенням рівня обслуговування населення, якості послуг, їх обліку і своєчасності оплати. У зв`язку з карантином, за інформацією КП, знижується рівень оплати населення, відтак зусиль адміністрації підприємства треба докласти у роботі щодо її своєчасності.

У соцмережах та ЗМІ треба  пояснювати людям, що від кожного нині залежить безперебійна робота КП, а не просувати тільки особистий бізнес чи сіяти негатив і недовіру до  діяльності селищної ради. Стільки коштів, як за останнє півріччя профінансовано  радою для КП, підприємство не отримувало за жодного попереднього директора, тож нинішнє керівництво має належну підтримку засновника і всі передумови для стабільної роботи підприємства.

За повід. Варвинської селищної ради

З в і т  про використання  коштів ,

отриманих КП «Господар»  з Варвинського селищного бюджету у 2020 році   

1. Для покриття витрат підприємства, відповідно до програм  відшкодування різниці між встановленим розміром  тарифів на комунальні послуги та економічно обґрунтованими витратами на їх виробництво у 2020 році отримані кошти  в сумі 1 150 000 гривень, а саме на послуги з централізованого   водопостачання та водовідведення  – 700 000 гривень та на послугу з вивезення  ТПВ – 450 000 гривень, які використані по наступних  видатках  бюджетної класифікації:   

КЕКВ 2111   – заробітна  плата   – 950 000 грн.  Невикористані  кошти в сумі 200000  грн., будуть використані для виплати з/плати за другу половину квітня   2020 року.

2. Відповідно до рішення 43 сесії сьомого скликання ОТГ №50 від 20.02.2019 року Варвинської селищної ради отримані кошти «Внески до статутного капіталу  суб`єктів господарювання КП «Господар»   на суму 160 000 гривень, а саме на :

   – 20 000 грн.  – проведення розрахунків економічно обґрунтованих витрат тарифів на послуги з вивезення та захоронення  ТПВ, кошти не використані;                       

   – 30 000 грн.  – придбання запчастин  до трактора ДТ-75, із них  кошти  в сумі 15172  грн. використані , 14828,00 грн. – не використані ;

   – 30 000 0 грн. – для  заміни зношених засувок по вул.  Шевченка  та району «Зарічка» , із них 18 750  грн. використані ,  11 250 грн.  – не використані;                   

   – 80 000 грн.- відшкодування за використану електроенергію на новозбудованих очисних спорудах смт. Варва в процесі виконання пусконалагоджувальних робіт, кошти використані в повному обсязі.

3. Відповідно до рішення 41 сесії сьомого скликання ОТГ № 430 від 23.12.2019 року Варвинської селищної ради частково отримані кошти «Внески до статутного капіталу суб`єктів господарювання КП «Господар» на суму 200 000 гривень – на придбання та заміну водопровідної башти Рожновського на свердловину  №3119 по вул. Космонавтів  в смт Варва , кошти невикористані. 

Директор О. Щербатюк