Комбайни в полі – радіє душа

Жнива – 2020

Зерна наливаються все більше і схиляють колосся додолу, воно ніби кланяється хліборобам за важку працю, за недоспані ночі та за те, що, попри всі незгоди, ризики та виклики, ті продовжують працю на благодатній українській землі. Цьогоріч гудіння моторів у полях особливо щемне, адже безсніжна зима не надто позитивно вплинула на посіви, а потім був карантин, холодна весна, сильні зливи, які топили плоди важкої праці… Але, попри все, Варвинщина оговталася і жнивує. Вийшли в поле й комбайни ТОВ «Журавка». Про хід жнивної кампанії ми дізнавалися в головного агронома товариства Валентини Назим.

Як розповіла Валентина Василівна, прогнози на врожай непогані, хоча посіви пережили морози практично без снігу.

Нині в оренді журавського агровиробника 4400 га землі. Збирання врожаю розпочали 17 липня з ранніх зернових, зокрема озимої пшениці. Станом на 31 липня товариством вже зібрано 760 га пшениці, що в середньому на жнивах показала по 51 ц з га. У грунт закладали насіння остистих сортів пшениці «Пилипівку» і «Ліру одеську» та безості сорти «Патрос» і «Платін». Чималий клин – 200 га, відведено під ячмінь, з якого отримали по 34 ц на круг. Зібраний урожай відвозять та зернотік, де різноробочі його віють, доводять до відповідних кондицій і закладають у склади. Зерно не продають, а залишають на фураж для худоби.

Цьогоріч в ТОВ «Журавка» очікують гарного врожаю кукурудзи, якою на зерно засіяно 860 га, на біогаз – 1100 га, на силос для годівлі великої рогатої худоби – 230 га.
Під багаторічні трави на сіно (люцерну) в цьому році було відведено 120 га, під однорічні трави (суданку і овес) – 50 га, під сонях – 200 га, сою – 150 га, цукрові буряки – 844 га.

Збирання ранніх у товаристві вже завершено. Добре потрудилися на жнивах три комбайнерські екіпажі у складі Володимира та Богдана Федоренків, так званий сімейний підряд (батько із сином), Віктора Коломійця та Олександра Шкапова, Олега Курила та Олександра Назима. На відвезенні зерна від комбайнів були задіяні водії Олександр Яновський, Іван Бабенко, Олександр Кислий, Олег Дробот, Анатолій Оберемко та Олександр Черніков.

Паралельно із збиранням врожаю іде підготовка до осінньої посівної кампанії, зокрема, вносять по стерні екостерн та дискують. Нині у полі на потужному «Джон Дірі» вправно трудиться досвідчений механізатор Володимир Шуменський. Впорано вже більше 600 га, ця робота триває.

Текст і фото Н. ПАЛЯНИЦІ