КАДРОВА КРИГА СКРЕСЛА

Із сесії селищної ради

Перша сесія Варвинської селищної ради, що відкрилася у понеділок, 7 грудня, і показала відсутність конструктивного діалогу поміж головою і депкорпусом з кадрових і організаційних питань, вже буквально за день продовжилася більш продуктивно – попрацювали в комісіях, шукали порозуміння у спілкуванні. На другому засіданні першої сесії (9.12), все ж таки, було обрано керівний склад ради, старост сіл та ухвалено рішення про реорганізацію сільрад колишнього району.

Перше засідання голосуванням показало розстановку сил у депкорпусі, тож для розблокування подальшої роботи ради Валентина Саверська-Лихошва подала на заствердженння кандидатури, які мають підтримку більшості.

Звертаючись до колег по раді і варвинців, вона говорила: і депутати, і голова зробили кроки назустріч. Як би вона особисто не вчинила у будь-якій ситуації, завжди хтось буде задоволений, а хтось – ні, тож попросила в останніх вибачення, як і в тих колег, котрим доведеться залишити колектив.

У ході голосування (бюлетенями у скриньку) секретарем ради було обрано Миколу Васильовича Гайдая, лідера фракції «Рідний дім». Не брали участі в голосуванні або не підтримали кандидатуру депутати «Європейської солідарності» та деякі обранці з РПЛ, котрі бачили на цій посаді свою представницю Любов Долю, проте 19-ма голосами із 20-и підтримано саме М. Гайдая. Першим заступником голови (економічний блок) обрано Віктора Гармаша («Рідний дім»), заступником з питань ЖКГ – Андрія Галушку («Наш край»), заступником з гуманітарної сфери – Олександра Філоненка («Слуга народу»).

Судячи з голосування, у раді склалася як більшість, так і опозиція, отож призначення відбувалися під її перехресним вогнем запитань. Зокрема, на запитання, як планує працювати над наповненням бюджету, Віктор Гармаш відповідав так: не планує, а вже працював над цим і в попередні роки залучено до сплати податків чотири підприємства, низку ФОПів, котрі сплачують ПДФО і за немісцевих працівників (близько 250 осіб) в тому числі. Має подібні напрацювання і на майбутнє. Ідеї В. Гармаша втілюються і щодо економії бюджетних коштів – GPS-контроль за транспортом громади, використанням пального тощо.

У Олександра Філоненка цікавилися баченням існування місцевої медицини – зберегти колектив медиків і спектр їх послуг, розвивати її, забезпечити необхідне співфінансування, адже коштів від НСЗУ недостатньо, дбати про кадрове поповнення, відповідав він. На запитання щодо діяльності ЖКГ, зокрема КП «Господар», Андрій Галушка зазначив, що тут слід ретельніше вивчити шляхи зменшення затрат при наданні послуг, розширення їх спектру. Ще чимало проблем було озвучено – налагодження утилізації сміття в громаді, робота нових очисних тощо, до вирішення яких треба приступати спільно – і апаратівцям ради, і депутатам, і старостам – крок за кроком. Першочергове ж питання – організація меддопомоги у час пандемії.

Сесія утворила 13 старостинських округів, реорганізувала попередні сільські ради і затвердила старост сіл, що входять до її складу після адмінтериторіальної реформи – і нових, і попередніх голів. Старости: Антонівка (плюс Макіївка) – Анатолій Макієнко, Богдани – Людмила Каркуша, Бра­гинці – Сергій Дзюба, Гнідин­ці – Ольга Ситник, Дащенки – Світлана Ха­жа­нець, Журавка – Вячеслав Пилипченко, Ка­линовиця – Станіслав Булаєв, Кухарка – Ва­лентина Іванова, Леляки – Віталій Неліпа, Мар­мизівка – Галина Довбиш, Озеряни – Світ­­лана Лозицька, Світличне – Анатолій Філо­­ненко, Остапівка – Микола Хижняк. Л. Кар­кушу, С. Хажанець, С. Булаєва, Г. Дов­биш, А. Філоненка та М. Хижняка обрано на новий термін.

По деяких селах, зокрема, Озерянського куща, було по 2-3 кандидатури: Брагинці – Г. Момот, С. Дзюба; Кухарка – А.Колот, П. Пінчук, В. Іванова; Мармизівка – Л. Устенко, Г. Довбиш. Від Озерян у день сесії пропонувалася на го­лосування одна кандидатура Світлани Ло­зицької. Це село активно боролося за самостійне існування у якості ОТГ, має чималу інфраструктуру і кількість населення, низку протиріч і конфліктів поміж мешканцями, тож тендітну жінку, яка досі працювала у сфері соцзахисту, запитували, чи впорається. За співпраці з озерянцями і радою громади намагатиметься відновити мир і злагоду в селі, працюватиме на його добробут – такою була відповідь. Крім депутатів більшості, за С. Лозицьку проголосували Л. Доля і Л. Шведюк з «Європейської солідарності».

До нового виконкому увійшли посадові особи ради відповідно до законодавства, представники від громадськості – С. Кабалик, І. Чаленко.

Таким було друге засідання першої сесії селищної ради нового скликання, сумарно два зібрання тривали мало не повний робочий день. І подальші сесії обіцяють бути непростими, адже на черзі – питання майбутнього бюджету, переформатування управлінської структу­ри сіл і бюджетних галузей ко­­лишньо­го району. Дискусії очікуються жорсткі і голосні, ад­же більшість взяла на себе відповідальність за діяльність місцевої влади, а меншість – функцію контролювати кожен її крок, «ло­вити» недопрацювання і про­цедурні прога­лини. Аби ж те все – на користь громади і її мешканців…

Є. Зима,
фото автора

This slideshow requires JavaScript.