Із засідань виконавчого комітету

Багатодітна родина – під опікою громади

18 червня виконком селищної ради розглянув низку поточних питань його компетенції, зокрема, вніс необхідні зміни до складу комісії з присвоєння звання «Почесний громадянин Варви» та комісії з визначення і відшкодування збитків власникам землі та землекористувачам. Замість тих членів комісій, які вибули з різних причин, до складу включено члена виконкому Валентина Хоменка та юрисконсульта ради Андрія Давиденка відповідно.

До речі, положення про присвоєння місцевого почесного звання діє з 2013 року, за цей час лише двоє варвинців були його удостоєні – нині покійний ветеран війни і праці, активіст ветеранського руху Віталій Іванович Ященко та вихідець із селища, відомий український науковець-політолог Володимир Павлович Горбатенко.

Червневий виконком ухвалив рішення щодо надання допомог на лікування кільком особам та одноразової допомоги багатодітній родині з Леляків (15 тис. грн на виконання ремонтних робіт в оселі). Торік для сім`ї було придбано житло у селі. За ініціативи місцевого депутата, голови фракції «Батьківщина» Віталія Неліпи рада і надалі опікується налагодженням матеріально-побутових умов родини, сприяє у проведенні ремонту помешкання. Тим паче, що мати перебуває в очікуванні вже п`ятої дитини. Проте свідомого і відповідального ставлення до сім`ї, до співіснування у громаді, належного піклування про дітей очікують і від матері, йшлося у обговоренні. Члени виконкому наголошували, що потрібна пильніша увага соцслужб до витрачання родиною допомог, аби діти були забезпечені харчуванням, одягом тощо.

Виконком затвердив розпорядження селищного голови, надав дозволи на спилювання дерев. Зокрема, видалено деякі дерева на території ринкового майданчика, біля лабораторії ветсанекспертизи – для подальшого упорядкування ринкової території.

Час непопулярних рішень

14 липня, на перше липневе засідання, крім звичних питань виконкому, додалася й завжди суперечлива комунальна тематика. З енної спроби було ухвалено рішення про встановлення сезонного водоспоживання (збільшено так званий поливний сезон), розглянуто хід виконання програми благоустрою громади за підсумками І півріччя.

Зокрема, як аргументував директор КП «Господар» Олександр Ломака, подальше зволікання з таким непопулярним кроком, як збільшення поливного періоду, заганятиме підприємство у глухий кут – у посушливі періоди значно зростає водоспоживання, у більшості мешканців приватної забудови – безоблікове. Зважаючи й на низькі норми, закладені в розрахунок, та необов`язковість встановлення лічильників, на КП лягають додаткові витрати – доки господарі поливають городи і сади, набирають басейни і ставочки, миють зі шланга автівки тощо. Звучала й показова цифра – більше 90% абонентів приватного сектора споживають воду без лічильника.

Хоч на виконкомі й знову виникла дискусія довкола термінів такого водоспоживання, його норм, проте поливний період встановлено з 1 травня до 30 вересня (на 50 м кв площі) і рекомендовано споживачам, кого не влаштовують такі умови, все ж таки, послуговуватися лічильниками, що сприятиме раціональному використанню води і зніме всі питання щодо обсягів споживання і оплати.

Що зроблено у благоустрої громади за півріччя, інформувала заступник селищного голови Ірина Чаленко. Це підтримання санітарного стану населених пунктів, очищення доріг і тротуарів у зимовий період, весняне прибирання, догляд за бордюрами, зеленими насадженнями, видалення аварійних дерев, стерилізація безхазяйних собак, догляд за парковими зонами, дитячими майданчиками та іншими місцями загального користування, оновлення дорожньої розмітки і знаків, обслуговування вуличного освітлення та численне тощо.

Як зазначалося, на фінансування таких робіт передбачалося близько мільйона на півріччя, проте докладено всіх зусиль для економії – фактичне використання коштів – близько 600 тис. грн.

Члени виконкому порушили питання якості викошування зелених зон (за дощового теплого літа вже вп`яте ведуться такі роботи), виконання цьогорічного ремонту вулиць селища. «Нарізавши» латки під асфальтування, місцеві автодорівці застопорилися із завершенням робіт, що створило чимало незручностей автомобілістам. Як інформувала голова громади Валентина Саверська-Лихошва, облавтодор став одним з переможців тендерів на ремонт і було б добре дати роботу місцевим шляховикам (із січня ц.р. вони не отримують зарплати), проте, як показує реальність, на виконання робіт вони вже не мають належних ресурсів – ні спеціалістів, ні техніки, ні матеріалів, асфальт підвозиться з інших районів і не без труднощів. Оскільки роботи розпочато, виконавця змінити не вдасться, пояснював представник відділу економрозвитку С. Бейкун.

Рішенням липневого виконкому взято на квартирний облік на пільгових умовах дитину-сироту (всього на обліку 7 осіб), змінено статус квартири приватного житлового фонду для можливості приватизувати земельну ділянку, надано дозволи на спилювання аварійних дерев у селищі і селах (після недавньої негоди звернення почастішали), матеріальну допомогу на лікування, постраждалим від пожеж (у червні – 3 пожежі) і при народженні дитини.

Є. Зима