ІЗ ПІСНЕЮ В ДУШІ

Особистості.

Наш край віддавна звуть поетичним, пісенним, бо в нас немало що надихає, озивається в душі красою. Від смарагдових лісів-гаїв, удайських лук, наповнених п’яним ароматом квітів, на тлі бездонного голубого неба і до різнобарв’я вишиванок, які прикрашають чи не кожну оселю. Колективу аматорів сільської сцени Журавки та краса, традиції допомагають формувати багатий і різноманітний репертуар, з яким мають змогу знайомити земляків. Хоча й усі організатори всіляких дійств у селі вносять свою лепту в те, аби вони були яскравими й видовищними, одначе тут не можна поминути увагою і художнього керівника сільського будинку культури Оксану Микитченко.

За освітою і фахом Оксана Григорівна учитель рідної мови та літератури, зате в душі вона музикант. Із загального стажу роботи, 11 років, третину його трудиться художнім керівником Журавського СБК. Звичайно, і до цього, працюючи педагогом-організатором Бобровицької гімназії, а тоді фахівцем із соціальної роботи Варвинського райцентру соціальних служб сім’ї, дітей та молоді, вона немало часу віддавала художній самодіяльності. І ось її хобі переросло у постійне фахове зайняття, для якого, як відомо, немає ані буднів, ані вихідних.

Це для мене суцільне свято, говорить Оксана Григорівна, бо люблю сцену, спілкування з людьми. І це не перебільшення, не хизування, а правда життя. Хоча, як відомо, робота художнього керівника в селі дуже й дуже складна. А тим більше в Журавці, де глядач вимогливий, грамотний, допитливий.

О.Г. Микитченко переконана: музика – то література серця, яка починається там, де закінчується мова. До голосу свого щедрого серця вона завжди прислухається, готуючи та проводячи всілякі заходи – театралізовані свята, народні гуляння. Дбає про розширення кола учасників розважальних шоу-програм, святкових концертів і ін. Тому й недивно, що хоч свята минають і швидко, але відгомін про них звучить ще довго.

Оксана Григорівна учасниця танцювального гурту «Солохи», хору «Журавка», якому за високий художній рівень і виконавську майстерність, вагомий внесок у розвиток культури села й району присвоєно звання народного аматорського колективу.


У людей відразу світлішає на душі, як чують спів журавських хористів. Будучи на його виступах, журавські поціновувачі пісні неодмінно обдаровують виступ аматорів щедрими оплесками. У царині музики й пісні, як бачимо, Оксана Микитченко людина не випадкова. Її люблять у селі за товариськість, активну громадську позицію. Нехай і далі зростає Ваш авторитет, довіра до Вас земляків.

Зі світлим святом весни і жінки щиро вітаю героїню розповіді, її колег і аматорів СБК, все жіноцтво Журавки і Варвинщини. Сяйте всім нам, як зорі, красою, добром, щирістю.

В. НАГОРНИЙ