ДВА БОКИ ПРАВДИ…

Звернення


Вельмишановні мешканці Варвинської ОТГ і району!

Мені як селищному голові та голові ОТГ дуже прикро пояснювати ситуацію, яка склалася у Варві в даний час. Я пояснюю вперше і більше, сподіваюсь, цього робити не буду. Як ви пам’ятаєте, коли в ході попередніх перегонів на посаду голови ОТГ окремі претенденти прагнули опаплюжити мене, я жодного разу не відповіла на це. Впевнена, що робила правильно. Я – чесна і пряма людина, патріот Варви – постійно вважала і нині вважаю, якщо декілька мешканців Варви намагаються очорнити мене та місцеву владу, то я не стану виправдовуватися, адже перед Вами, вельмишановні мешканці, перед собою та перед Богом я чесна.

У мене, як людини і як очільника, є певні принципи, які я ніколи і ні за яких обставин не зраджу. На даному етапі свого життя я присвятила себе розвитку Варви і ви, шановні мешканці ОТГ, це відчуваєте.

Як відомо, на очільника селища я пішла з прекрасної посади – заступника директора гімназії, де могла б довго й спокійно працювати, адже любила свою роботу і діти любили мене. Проте в певному віці, коли людське життя долає Рубікон, людина задумується над сенсом життя і робить висновок… Одні, як Терещенки, Харитоненки, Симиренки, займаються меценатською діяльністю, а інші – роблять те, що можуть зробити у силу своїх матеріальних та фізичних можливостей…Тож, я це й зробила, стала селищним головою і вже впродовж восьми років роблю все можливе для розвитку Варви.

Але ближче до теми…

2018-го року начебто через брак коштів у районному бюджеті не вистачало на виплату заробітної плати бюджетним установам району, а тому селищна рада зголосилася фінансувати упродовж усього року.

Як відомо, ОТГ утворилася 5 січня 2018 року. Відділи освіти й культури перейшли до ОТГ влітку. За півроку селищна рада профінансувала районні установи в сумі бл.7 млн грн.

Вельмишановні мешканці! Депу- та­ти селищної ради міркували благородно, вважаючи, що в районних установах працюють мешканці селища, їм також потрібно виплачувати заробітну плату. У грудні 2018-ого я листом попередила ОДА про те, що в 2019-ому році селищна рада зможе надати допомогу установам РДА в сумі 1,7 млн грн. Адже, вельмишановні мешканці, при зустрічі зі мною ви завжди запитуєте, чому не будуємо певні об’єкти; чому не ремонтуємо тверде покриття доріг у тій кількості, як би це було необхідно; чому не здійснюємо реконструкцію водогонів, адже маємо багатолітню проблему з водопостачанням; чому не здійснюємо розчищення снігу так, як це бажано робити (адже КП «Господар» не має важкої техніки і її придбати ні за що); чому очисні не працюють, як належить і т.д. А на все це необхідні кошти. Тож, шановні мешканці ОТГ, усім нам необхідно визначитися, що ми хочемо: співфінансувати спеціалістів районних установ чи здійснювати розбудову ОТГ?..

Як вчинити, коли в районному бюджеті не вистачає коштів для виплати заробітної плати? Відповідь єдина – звертатися до ОДА. Ця істина доведення не потребує. Стаття 89 Бюджетного кодексу України передбачає співфінансування громадами медичних послуг, які належать відповідним територіальним громадам, а ст. 91 БКУ передбачає видатки місцевих бюджетів, що можуть здійснюватися з усіх місцевих бюджетів. Проте жодний фінансовий документ не зобов’язує ОТГ фінансувати установи районного бюджету. Повторюю, згідно ст. 91 БКУ ОТГ може фінансувати установи районного бюджету, проте громада зобов’язана фінансувати ті установи, засновниками яких є.

ОТГ взяла на себе функцію придбання однієї квартири для лікаря первинної медицини, 100 тисяч грн направити на добудову пожежного ангара для ДСНС, 300 тис грн – для придбання апарата УЗД, також були направлені кошти на придбання ліків за рецептами та забезпечення інвалідів технічними засобами в сумі 33 тис. грн. До обласного бюджету направлено 234,9 тис. грн на придбання ліків для інсулінозалежних хворих. Крім того, ми постійно отримуємо листи з проханнями профінансувати різні напрямки життєдіяльності.

Наразі перед Варвинською ОТГ стоїть ряд завдань:
-здійснити реконструкцію очисних споруд (вартість робіт – 9,5 млн грн);
-замінити систему опалення в ЗДО «Казка» та ЗДО «Джерельце» (3 млн грн);
-здійснити реконструкцію даху ліцею №2 – теж кілька млн грн;
-встановлення GPS в освітніх закладах та закладах культури з метою підключення газопостачання восени поточного року;
-відкриття табору відпочинку «Сонечко» для дітей із багатодітних та знедолених родин – бл. 480 тис. грн. тощо.

Це – далеко неповний перелік усього, що потрібно зробити…

Після гучних протестів з боку окремих спеціалістів районних установ Варвинська селищна рада вирішила не ускладнювати ситуацію, піти назустріч працівникам і виділити кошти, хоча для виплати заробітної плати працівникам установ ОТГ не вистачає нині кілька мільйонів гривень.

Тож, шановне товариство, плани соціально-економічного розвитку Варвинської ОТГ у 2019-му році доведеться згорнути… За словами першого Президента України, маємо те, що маємо…

 

З повагою та найщирішими побажаннями добра та здоров’я Варвинський селищний голова  В. Саверська-Лихошва