ІНОЗЕМНА БЛАГОДІЙНА ДОПОМОГА УКРАЇНЦЯМ – ЦЕ РЕАЛЬНІСТЬ

Соціальний захист

Те, що ми, українці, не самі у цій підступній війні РФ проти нас, відчувається не тільки на міждержавному рівні, коли провідні країни Європи і світу надають допомогу озброєнням, матеріальними ресурсами, підтримкою на дипломатичному рівні. Іноземними донорами започатковано й низку соціальних програм, покликаних фінансово підтримати простих громадян, які відчувають наслідки війни й економічної скрути в країні.

Переконалися у їх дієвості  і мешканці Варвинської громади, котрих за сприяння селищної ради було залучено до такої допомоги. Зокрема, за співпрацею з нашою громадою Запорізького благодійного фонду   “Єдність за майбутнє” і Всесвітньої продовольчої програми ООН чимало родин протягом трьох місяців отримуватимуть грошові перекази з країн-донорів –  по 2220 грн  на кожного члена сім`ї.

Щоб підтримати благодійною допомогою сім’ї, які у період війни знаходяться в кризовому стані, селищна рада організувала соцслужби громади на  супровід у поданні заяв на таку  допомогу. Зокрема,  за сприяння Варвинського  центру соціальних служб  близько 160 осіб змогли подати заяви  у електронному вигляді.

Хто міг отримати благодійну допомогу за критеріями благодійників? Сім’ї, які постраждали внаслідок війни (травми, загибель близьких)  чи втратили житло, родини, які мають неповнолітніх дітей та залишилася під час війни без доходів  та не мають можливості забезпечити базові потреби: їжу, ліки, одяг та інше, внутрішньо переміщені особи, які виїхали з міст, де йдуть бойові дії (евакуйовані). А також сім’ї, в яких є дорослі або діти з інвалідністю чи важкими  захворюваннями, які потребують дороговартісного лікування.

Родини з дітьми, у складних життєвих обставинах, ті, у складі яких є люди з інвалідністю та хворі – ось ті категорії, яких фахівцям центру вдалося  залучити до іноземної допомоги, зазначає Тетяна Козлова – очільниця закладу.  Подавши відомості про заявника і його родину засобами електронного зв’язку, а багатьом підопічним ЦСС знадобилася допомога спеціалістів, і отримавши підтвердження верифікації, вже за лічені дні надійшли перші виплати переказом безпосередньо зареєстрованому отримувачу допомоги. Складно в те повірити, але заявникам не довелося ні оббивати порогів державних чи благодійних організацій, ні довго очікувати,  і навіть переказ можна було самостійно зарахувати на свій банківський рахунок через онлайн-банкінг,  не виходячи із власної оселі.

Майже 7  тис. грн отримуватиме, приміром, сім’я з трьох осіб протягом трьох складних воєнних місяців. Для родин, які і без того перебували у складних життєвих обставинах, – це гарна і доречна підтримка, котра зніме на цей період принаймні продовольче питання.

Стежити за інформаційними повідомленнями від соцслужб та іноземних благодійників щодо надання допомоги, терпляче і наполегливо реєструватися у таких проектах, не нехтувати їх можливостями радять мешканцям громади та переміщеним українцям у селищній раді. Бо, як відомо,  дають тому, хто шукає, хто стукає у всі двері і не втрачає оптимізму. А іноземні благодійники допоможуть українцям пережити цей складний період випробувань.

Охопивши значну кількість мешканців нашого регіону такою допомогою, запорізька благодійна організація наразі згорнула  проект, нових заявників не приймає, інформують у центрі соцслужб, проте варто стежити за подібними пропозиціями надалі.

Зокрема, на сайті селищної ради розміщено інформацію про благодійний проект від Норвезької ради у справах біженців.  Як йдеться у повідомленні,  на грошову допомогу можуть сподіватися переміщені особи, тож варто зареєструватися у спосіб, запропонований на сайті.

Вийде – добре, не вийде – шукаймо далі всіх доступних способів до виживання.

Є. Зима, 

ілюстрація із сайту селищної ради 

Матеріал розміщено за підтримки Української Асоціації Медіа Бізнесу (УАМБ).

Нова пропозиція благодійників, яку варто спробувати.