Ідентифікація тварин потрібна всім!

Варто знати

Перш за все, це потрібно споживачам тваринницької продукції. Згідно діючих нормативно-правових актів, зокрема, Закону України „Про ветеринарну медицину” реалізація молока та забій тварин на м’ясо, а також переміщення тварин, дозволяється тільки за умови якщо тварини ідентифіковані, а їхні власники мають відповідні ідентифікаційні документи.

Ідентифікація полегшує відслідкувати переміщення любої ідентифікованої тварини. Переміщенням називаємо процес, результатом якого є зміна власника тварини або зміна господарства, в якому перебуває тварина. Власник має право на переміщення тварини тільки в тому випадку, якщо тварина ідентифікована та зареєстрована в Єдиному державному реєстрі ідентифікації тварин.

У разі народження, смерті, продажу, переміщення, експорту тварини власник через агента вносить відповідні записи до реєстру.

Лише за умови, що всі тварини, які знаходяться або утримуються на території країни, внесені до державної автоматизованої бази даних та знаходиться під постійним ветеринарно-санітарним контролем, можливо гарантувати безпеку здоров’я населення. Всі власники, які утримують сільськогосподарських тварин для отримання та реалізації певного виду продукції (молока або м’яса) зобов’язані гарантувати покупцям безпеку та якість своєї продукції та забезпечити проведення ідентифікації та реєстрації належних їм тварин.

Тому прохання до власників тварин: передивитися документи на своїх молочниць, проідентифікувати своїх неідентифікованих тварин, надати документи неіснуючих (вибулих) тварин до Варвинської районної державної лікарні ветеринарної медицини.

Вартість послуг з ідентифікації великої рогатої худоби становить 62 грн, свиней – 45,50 грн, вівці та кози – 34 грн.

Тож, шановні власники тварин! Іденти­фікація – це важливий засіб підвищення якості та безпечності тваринницької продукції та забезпечення епізоотичного благополуччя нашої громади.

За повід. Держпродспоживслужби