Громада розпочинає розробку стратегії розвитку

Перспективи

Наприкінці травня у стінах мерії відбулася важлива зустріч з фахівцями Агенції регіонального розвитку Чернігівської області. За їх допомоги Варвинська громада розпочинає роботу над таким собі перспективним планом розвитку Варвинщини. Створено робочу групу із числа керівників і фахівців ради, старостатів, депутатів, представників громадськості, які спільно з колегами з агенції напрацьовуватимуть ключові напрямки подальшого розвитку громади.

Хоч стратегічне планування потребує комплексних зусиль всіх громадівських служб, проте основне навантаження ляже на відділ соціально-економічного розвитку, комунальної власності, інфраструктури, планування та обліку селищної ради. Координує роботу Віктор Гармаш – перший заступник селищного голови, у віданні якого економічний блок.

Захід відкрив Сергій Хоботня, директор Агенції регіонального розвитку Чернігівської області, котра розробляла стратегію розвитку Чернігівщини і нині допомагає у цьому об`єднаним громадам. Стратегія розвитку громади за європейськими зразками має стати базовим документом для розробки всіх подальших проектів розвитку і базуватися на аналізі можливостей території, її потенціалу, ресурсів. Якнайширше залучення громадян до колективного генерування ідей розвитку згодом сприятиме у їх втіленні, зазначив він, вітаючи доволі широке коло учасників робочої групи.

Віктор Гармаш висловив зацікавленість громади у стратегічному плануванні і готовність сприяти у розробці такого документа-дороговказа. Громада має мобілізувати на розвиток всі свої ресурси, адже від цього залежить головне завдання місцевої влади – організація комфортного життєвого простору для її мешканців і фінансова стабільність.

А далі ознайомчий діалог із членами робочої групи повів експерт – консультант у галузі регіонального розвитку Юрій Вдовенко. Головну ідею стратегічного планування, у якому буде враховано не тільки пріоритети економічного розвитку громади, а й освіту, медицину, культуру, спорт, екологію, соціальний захист, підприємництво тощо, визначив так: хоч діє і планується немало донорських, грантових, державних програм розвитку, проте слід ретельно планувати фінансовий ресурс громади під пріоритетні завдання, покладаючись, у першу чергу, на власні сили і ресурси.

Грантодавці зазвичай підтримують певні проекти-інновації, а от базові речі – водопостачання, дороги, розвиток потрібних людям закладів, громада має забезпечувати самостійно. Але спершу – грамотно планувати. Так, зокрема, розбудову чи оновлення освітніх та інших закладів слід починати з ретельного аналізу перспектив їх наповнюваності, доступності мережі, потреби у послугах. Тобто, будувати стратегію «від людей, а не від наявних будівель», радили експерти.

Як йшлося на зустрічі, нині робота над стратегією на початковому етапі – триває збір даних про громаду, її ресурси і потреби, далі у взаємодії з експертами буде вироблено пріоритети розвитку і затверджено їх рішенням ради. Варвинці вчасно розпочали цей процес, адже надалі наявність стратегій у громадах понад 10 тис. населення буде унормовано й законодавчо. Очікується, що на жовтень цього року такий план дій для громади буде вироблено і запропоновано на громадське обговорення.

Є. Зима, фото автора

This slideshow requires JavaScript.