Фінансовий рік був гіршим, ніж хотілося б, але кращим, ніж очікували…

Одним з чільних питань засідання виконкому селищної ради 30 листопада був звіт про виконання селищного бюджету за 9 міс. поточного року – проміжний зріз фінансового стану громади у її перший рік існування в укрупненому форматі. Як свідчать його тези, озвучені начальником фінвідділу М. Кузьмич, рік був гіршим, аніж хотілося б усім – і управлінцям, і мешканцям громади, проте кращим, аніж вимальовувався на своєму старті – із боргами попередніх адмінодиниць, зі значним дефіцитом у спільній скарбниці.

За 9 міс. поточного року було акумульовано до бюджету 133 млн грн, перевиконання очікуваних показників склало 105%, що дало змогу спрямувати додаткові кошти на нагальні потреби бюджетних галузей: максимальне забезпечення видатків на виплату зарплати в установах, енергоносії для медзакладів.

Як зазначала Марина Олек­сан­дрівна, 70 % видатків – то зарплата працівників бюджетної сфери. Першочергово забезпечуються медикаменти, продукти харчування, енергоносії. Найзатратніша галузь – освіта – половина всіх видатків селищної казни (бл. 5 млн грн не вистачало на заробітну плату вчителям, проте цей розрив вдалося подолати), значні кошти йдуть на дофінансування медичної галузі.

Як свідчить статистика, наведена у таблиці поряд, серед громад області Варвинська виділила найбільшу суму фінансування – бл. 11 млн грн (9 млн – лікарня, 2 млн – первинна медицина).

Видатки, пов`язані з “ковідом” – 2,1 млн, з них на 300% доплати медикам лікарні – 1,7 млн, 200 тис. – на медикаменти і засоби індивідуального захисту.

На соціально-економічний розвиток громади, коштів, на жаль, цьогоріч було обмаль, проте здійснено деякі придбання обладнання для медицини, надійшла держсубвенція бл. 3 млн грн на реанімобіль для потреб лікарні, 190 тис. на ремонт Леляківського ФП. Фінансову підтримку надано всім КП громади – “Господар”, “Журавка”, “Озеряни”, “Покровське” (Антонівка, погашено заборгованість).

Останній листопадовий виконком схвалив низку програм:

– охорони навколишнього природного середовища на 2022-2025 роки (передбачено вивезення безгоспних пестицидів, ліквідацію стихійних смітників, розроблення землевпорядної документації щодо прибережних зон, озеленення і заліснення ерозійних земель тощо);

– нормативно-грошової оцінки земель промисловості (для збільшення надходжень до бюджету, очікується плюс 1,5 млн грн);

– забезпечення функціонування трудового архіву (зберігання документації ліквідованих підприємств і установ, виборчої тощо);

– місцевих стимулів для медичних працівників (придбання житла для лікарів, зокрема, для журавського сімейного лікаря Н.В. Калашник, виплати молодим медикам при прибутті на роботу в громаду, допомога у навчанні);

– підтримки діяльності ветеранської організації;

– організації громадських робіт (залучення безробітних на платній основі);

– підтримки індивідуального житлового будівництва на селі “Власний дім” (кредитування майбутніх забудовників);

– благоустрою території громади (на 4 млн, оплата техніки, послуг і необхідних придбань, стерилізації безпритульних тварин, утримання зимових доріг в належному стані тощо);

– розвитку ЖКГ (фільтрування питної води, облаштування майданчиків для збору ТПВ, придбання контейнерів тощо).

Виконком надав дозволи на вчинення правочинів батькам щодо отримання у власність землі і її реалізації, на спилювання аварійних дерев, ухвалив рішення про надання матеріальної допомоги (більше 30 мешканців громади – на лікування, 14 – при народженні дитини, 3 – на поховання, 1 – наслідки пожежі, 1 – воїн, який вирушив на службу за контрактом). Двох дітей-сиріт, яким у попередні роки було придбано квартири за бюджетні кошти, було виключено із черги на соціальне житло.

30 листопада також було встановлено нові тарифи на водопостачання і водовідведення для КП “Господар” (на 28% дорожчає вода, на водовідведення – на 21). “Куб” води коштуватиме 23,42 грн, централізованого водовідведення – 60,4 грн. На виконкомі наголошено: наразі це 100-відсоткове відшкодування витрат підприємства.

Члени виконкому, зокрема старости сіл, порушували питання благоустрою сіл, зон відпочинку, видалення ТПВ та інші з організації життєдіяльності у їх населених пунктах та громаді в цілому.

Є. Зима