Дякуємо “санітарам” громади!

15 березня – День працівників житлово-комунального господарства

Вони щодня починають свою потрібну, копітку працю зранку, як птахи, отож і їх, як пташок у лісі, можна назвати «санітарами» нашої громади. Бо їх перший клопіт – чистота довкола: на центральних вулицях селища, у зонах відпочинку і побіля громадських місць. Вони й там, де через людську нерадивість розростається вогнище стихійного смітника.

Це невеличкий, але мобільний загін благоустрою селищної ради, і чи потрібен він у громаді – сповна зрозумієш хіба тоді, коли ці люди раптом хоча б на один день не вийдуть на свою роботу.

«Від весни до осені – безкінечне прибирання, підчищання, побілка дерев і видалення сухостою, викошування зелених зон, елементарні ремонтні роботи у місцях відпочинку варвинців, обслуговування вуличного освітлення і дорожніх знаків, розмітки, догляд за квітниками і декоративною рослинністю та ще багато чого, що і кожен господар має щодня робити на власному подвір`ї, аби воно і гостей зустрічало ошатністю, і його радувало комфортом та порядком» – Акцентує увагу на «підшефному» підрозділі напередодні їх професійного свята заступник селищного голови з питань благоустрою Ірина Чаленко.

За кожним папірцем чи пляшкою, кинутими поза смітничкою, ці жінки мають “вклонитися” сотні разів, чоловіки – перевергати гори листя восени на його вивезенні чи підійматися спецтехнікою до верхівок дерев на обрізуванні і до вуличних ліхтарів – під час ремонту. Отож, у робі комунальника, за скромну зарплату, походить далеко не кожен.

А про весняні будні селищних комунальників – у розмові з майстром загону Нідією Хажанець:

– Весна цьогоріч рання і стрімка, де вже встигли потрудитися нового сезону?

– Попередні тижні обрізали аварійні дерева і вражені омелою по вул. Шевченка, 9 Травня, 900-річчя Варви та ін., залучався автопідіймач із Прилуцького району, немало зусиль пішло й на вивезення гілля. Підчищали бордюри по вул. Шевченка і Миру.

– Після зими накопичилися нові стихійні смітники?

– Новими їх не назвеш, але знову довелося прибирати такі на «Руді» у Варві, у с. Воскресенське. У ці дні пройдуть наші дівчата вул. Космонавтів, 9 Травня, запасне поле і довкола стадіону, 900-річчя Варви, Польову та інші проблемні маршрути, ну і безперечно, центральні – Миру, Шевченка, зони відпочинку у парку і «Казковому містечку». До речі, такий прибиральний обхід здійснюємо щовівторка і щоп`ятниці.

– Невдовзі й сезон озеленення. Які плани?

– Крім участі у загальнодержавній акції висаджування дерев, плануємо додати у зелених зонах самшиту, на клумби і у вазони – петуній, чорнобривців, айстрів.

Шаровидні туї, які торік прикрашали центральну площу, після «зимівлі» у приміщенні плануємо висадити у відкритий грунт. Вони прикрасять клумби біля Дошки пошани – «Гордість Варвинщини». Для площі ж доречніші будуть вазони з квітами.

Висадити все це замало – квіти і декоративна рослинність потребують ретельного догляду і поливу, тож, як і попереднього року, буде задіяна квітникарка і техніка на підвіз води.

– Певно, немало робіт виконується і на вуличному освітленні, адже ліхтарів з року у рік у населених пунктах громади додається…

– Так, у складі загону благоустрою (17 осіб) трудяться два електрики. Тож роботи виконуються по всіх вулицях селища, а це 92, прийшло освітлення і в села, є воно тепер і на полігоні – вмикається за необхідності. Цими днями плануємо заміну ліхтарів по центральних вулицях селища – де є така необхідність.

– Які потреби має загін у щоденній роботі?

– Нещодавно за сприяння депутатів придбано новий добротний спецодяг, замовлено жилети для робіт на дорогах. Щороку за необхідності селищною радою поновлюється інвентар, бензокоси тощо, адже навантаження і на людей, і на техніку значне.

– Ну, і мабуть би, кращої зарплати, аніж мінімальна, хотілось би цим трудягам, і поваги до їх праці від мешканців громади. Не кожен з нас виходить на толоки з прибирання, проте не смітити може і повинен кожен.

– Працівники благоустрою, безперечно, заслуговують на вдячне слово і повагу до їх праці. Загоном прибираються такі смітники, які росли десятиріччями, як ось у Сухому яру, неподалік маслозаводу. Ми там вирубали поросль, прибирали, засипали те, що не можливо було вибрати, облаштували сходи, а також – і біля ліцею, аби людям було зручніше долати яр.

Завжди проблемне місце на «Руді», т.з. Софронова гора – щовесни дівчата вручну набирають причіп сміття. І при цьому у селищі ж діє організований вивіз відходів з приватного сектора. Ведемо роз`яснювальну роботу, встановлюємо інформаційні таблички, але упіймати на гарячому таких «добродіїв» важко.

Тому від мешканців громади хотілось би більше розуміння, культури співіснування у громаді, господарського ставлення до нашого спільного дому, прагнення до чистоти і краси. Цьому треба вчити і дітвору, і кожній дорослій людині з повагою ставитися до чужої праці і спільного громадського майна.

– Дійсно ж, всі ми хочемо жити у нормальних умовах, тож кожному треба докладати для цього певних зусиль.

За розповідь – спасибі, але напередодні свята комунальників особлива вдячність загонові за чистоту, світло на наших вулицях і у громадських місцях.

Записала Є. Зима, фото автора
На знімку – працівники загону благоустрою.