Додатковими коштами перекриють нагальні потреби

Із засідання виконкому селищної ради

Одним з ключових питань липневого засідання виконкому було, як і повсякчас на громадівських зібраннях, фінансове – зміни до цьогорічного бюджету громади. Зокрема, додаткове фінансування спрямовано на такі потреби: 2,8 млн грн – на реконструкцію покрівлі селищного ліцею №2, 1,2 млн – на влаштування укриття для Озерянської школи, 350 тис. – на придбання автобуса для освіти, 270 тис. – пожежна сигналізація і ремонт укриттів у закладах культури, 2 млн – матеріальний резерв на потреби цивільного захисту, 500 тис. – ремонт доріг, 600 тис. – на виплати військовослужбовцям, КП “Озеряни” – 105 тис. грн (зарплата, ремонт трактора, утримання водомережі), КП “Господар” – 500 тис. – на встановлення внутрібудинкових лічильників води, ремонт водогонів і техніки тощо, близько 187 тис – центру первинної медицини – на енергоносії і придбання кардіографа. Таке рішення на виконкомі стало підсумком всього засідання, де у змінах до галузевих програм обгрунтовувалися ці видатки.

Зокрема, відповідними рішеннями виконавчого комітету затверджено норми надання послуг з вивезення ТПВ – “камінь спотикання” для встановлення економічно обгрунтованих тарифів на посуги комунальників, зміни до програм тероборони і цивільного захисту (додаткові кошти на технічне облаштування оборонних об’єктів, захисних споруд, матеріальне заохочення добровільних формувань, на матеріальний резерв тощо), переліку доріг на ремонт (додано вул. Українська в с. Озеряни, деякі кричущі об’єкти у селищі – “трамплін” по 900-річчя Варви тощо, разом на майже пів мільйона гривень). Як зазначала голова громади Валентина Саверська-Лихошва, цьогоріч із сільських об’єктів – Журавський міст, який вже відремонтовано, та проблемні ділянки в Озерянах, і в подальші роки, за сприятливої економічної ситуації, у старостатах роботи продовжать. Планується паспортизація і обстеження громадських колодязів у кожному населеному пункті – альтернативні джерела питного водопостачання.

Потрібних змін зазнали і комплексна програма розвитку освіти – на ремонт даху селищного ліцею №2, придбання шкільного автобуса (навзамін вилученому на потреби ЗСУ), на облаштування укриття для Озерянської школи, а також цільова програма підтримки військовослужбовців, ветеранів війни і їх сімей (матеріальна допомога для мобілізованих, у громаді їх 360, учасників бойових дій – близько 200 осіб). Надано матеріальні допомоги мешканцям громади на лікування (13 осіб онкохворих, 1 воїн з контузією) і у випадку пожежі (3 заяви).

На виконкомі про стан пожбезпеки в громаді інформували представники ДСНС Ілля Львов і Олег Передрій. З початку року в громаді сталося 20 пожеж (торік – 40), 9 будівель знищено вогнем або зазнали ушкоджень, збитки – більше мільйона гривень. Причини загорань – необережне поводження з вогнем, несправність електропроводки, пічного опалення тощо.

Також коментаря фахівців із цивільного захисту запитували щодо проблеми облаштування для Озерянської загальноосвітньої школи укриття. Цей заклад, на жаль, не має приміщень, придатних під такі потреби, відтак не може виконати головну умову для початку очного навчання у період воєнного стану. Отож, вивчається можливість облаштування укриття, як-то кажуть, з нуля.

Один з варіантів – заглибити на потрібну глибину у грунт технічно переобладнані (світло, вентиляція, санвузли, зв’язок, меблі тощо) морські вантажні контейнери – такі проекти вже розробляються для інших навчальних закладів в Україні.

Як звучало на виконкомі, такий варіант простіший у виконанні і дешевший, аніж нове будівництво, проте теж не копійчаний – близько 1,2 млн грн. Не тільки вартість нині змушує задуматися управлінців, чи варто встановлювати таке укриття, адже воно за нормами цивільного захисту вважатиметься лише тимчасовим, на час воєнного стану. Отож згодом, у мирний час, доведеться будувати його повторно.

Як пропонували перший заступник селищного голови Віктор Гармаш та секретар ради Микола Гайдай, нині слід ретельно вив­чити можливості довести таку конструкцію на основі контейнерів до вимог ЦЗ – додатково укріпити залізобетонними перекриттями тощо, аби, все ж таки, одразу облаштувати капітальну споруду.

Перебудовувати наявний у закладі погріб – ідея невдала, зазначав начальниу відділу освіти Володимир Кутовий. І площа не дозволяє, і витрати будуть немалі, а головне – під час тривалих тривог дітвора у осінньо-зимовий час перемерзатиме й хворітиме.

У будь-якому разі, йшлося на виконкомі, кошти на озерянське укриття закладені, його облаштовуватимуть, щоб школярі цьогоріч при належній безпековій ситуації сіли за парти. Проте, варіант укриття буде обрано, зваживши всі за і проти.

У роботі виконкому взяв участь Ю.К. Кропива – батько загиблого військовослужбовця Костянтина Кропиви, він ініціює перейменування однієї з вулиць селища іменем сина-героя. У селищній раді відповідна комісія вже діє. З відомих причин у першу чергу позбуватимемося тих назв, від яких “здесь русский дух, здесь Русью пахнет”, звучало на зібранні.

Записала Є. Зима, фото автора

This slideshow requires JavaScript.